Tesla Araçlara Spotify Desteği İçin İlk Adımı Atıldı

Tesla CEO’su Elon Musk, çarşamba gecesi geç saatlerde ABD ve Kanada’daki Tesla araç sahiplerini memnun edecek bir gelişmeyi Twitter üzerinden duyurdu. Musk, Tesla araçlara Spotify Premium özelliğinin geleceğini açıkladı. Spotify’ı evvel Kuzey Amerika’daki araç sahiplerine getirmeyi amaçladığını belirten Elon Musk, bunun için bir vakit belirtmedi fakat dünyanın en çok kullanılan çevrimiçi müzik servisi Spotify, önümüzdeki altı ay içerisinde araçlara entegre edilebilir.

Avrupa pazarında Spotify, 2015’ten beri kullanılıyor:

ABD ve Kanada’daki tüm Tesla araçlarında müzik akış servisi olarak Slacker Radio kullanılıyor ama birçok Tesla sahibi Slacker Radio’dan epey şikâyetçiydi. Avrupa, Avustralya ve Hong Kong’daki Tesla sahipleri ise 2015 yılından beridir Spotify Premium’a sahipler.

2007 yılında piyasaya sürülen Slacker Radio, dinleyicinin şahsî müzik zevklerine nazaran özelleştirilebilen radyo istasyonlarına sahip. Fiyatsız ve abonelik tabanlı hizmet, kendi tanıtımını yapmak için bir vakitler DJ’ler ile anlaşmış ve taşınabilir müzik çalar işine bile girmişti. Tüm uğraşlarına rağmen Haziran 2019’un sonunda aylık 232 milyon etkin kullanıcısı ve 108 milyon fiyatlı abonesi bulunan Spotify tarafından bir oldukça geride bırakıldı.

Slacker, 2017 yılında canlı müzik performanslarına odaklanan bir cümbüş ve yayın hizmeti olan LiveXLive tarafından 50 milyon dolar karşılığında satın alındı. Geçtiğimiz yıl ise LiveXLive, 80’den fazla orjinal canlı istasyona sahip bir radyo yayın platformu olan Dash Radio ile paydaşlık yaptığını açıkladı.

Başa dön tuşu