Tesla CEO’su Elon Musk’tan Elektrikli ATV Sürprizi

Benzinle çalışan araçları tümüyle yoldan çıkarmakta kararlı olan Tesla, elektrikli araba portfolyosuna yeni halkalar eklemeye devam ediyor. Tesla CEO'su Elon Musk, şirketin Los Angeles’taki etkinliğinde Cybertruck olarak isimlendirilen birinci elektrikli pick-up modelini tanıttı; fakat ünlü mucitin tek sürprizi bu değildi. Musk birebir vakitte, Tesla'nın birinci elektrikli ATV modelini de lanse etti. Elektrikli ATV'nin ayrıntılarına geçmeden evvel Tesla Cybertruck'ın özelliklerini paylaştığımız haberin ilişkisini buraya bırakalım.

Elon Musk’ın şu an için detay vermekten kaçındığı ATV, Cybertruck üzere fütüristik manzaraya sahip. Yalnızca Cybertruck'ın kargo alanına sığmakla kalmayan araç, birebir vakitte kamyonetin bataryalarından da şarj ediliyor. İki araç ortasında bir “kanguru anne-yavru” bağı olduğunu söylemek mümkün.

Ek olarak Cybertruck, forkliftin bagaj kapağından açılan ve uzanan, yerleşik bir rampaya da sahip. Böylelikle ATV ve gibisi küçük çaplı araçlar, öteki bir donanıma gerek duymadan kolay kolay kargo alanına girebiliyor. 

Cybertruck ile eksiksiz bir ahenk sağlayan elektrikli ATV, bilhassa arazi tutkunlarının bir oldukça güzeline gidecektir. Tesla'nın yeni alametifarikasına ne kadarlık bir fiyat biçtiğini şimdi bilmiyoruz. Dahası, ATV'nin donanımsal özellikleri de şimdi açıklanmadı; lakin ayrıntılar için çok fazla bekleyeceğimizi düşünmüyoruz.

Başa dön tuşu