Tesla Cybertruck, Muhteşem Bir Kamp Makinesi Olacak

Otomobil kesiminin parlayan yıldızı Tesla, kasım ayının sonlarında birinci pick-up modeli “Cybertruck“ı tanıttı. Araç, 2021 yılının sonlarında yollara inecek lakin hala gündemden düşmek bilmiyor. Zira bu aracın hem teknik özellikleri hem tasarımı hem de yalnızca 100 dolarlık depozito bedeli, aracı araba tutkunlarının gündemine oturttu. Artık ise Cybertruck'la ilgili yeni ayrıntılar ortaya çıktı.

Cybertruck, bir pick-up modeli olduğu için ziyadesiyle geniş bir kullanım alanına sahip. Tüketiciler, bu aracı şehirde kullanacakları üzere güçlü arazi şartlarında da sürebilecekler. Şimdiyse Cybertruck'ın nasıl bir kamp canavarı olacağı, şahsen Elon Musk tarafından açıklandı. Elon Musk, Cybertruck'la ilgili yeni açıklamalarını kestirim edilebileceği üzere Twitter üzerinden yaptı.

Tesla Cybertruck bir kamp moduna sahip olacak

Aslına bakacak olursak Cybertruck, mevcut haliyle bile harika bir teknolojik araç. Lakin araca birtakım eklemeler yapıldığında Cybertruck, bir kamp canavarı haline geliyor. O denli ki gerekli ekipmanlar eklendiğinde aracın art kısmı, ziyadesiyle kâfi bir yaşam alanına dönüşüyor. Elon Musk'ın Twitter'dan yaptığı açıklamalar, Cyberturck'ın bir kamp moduna sahip olduğunu açıkça gösteriyor.

Elon Musk'ın açıklamalarına nazaran Cybertruck, araç kapalı olsa bile çalışabilen bir klima ve ısıtma sistemine sahip. Lakin bu özelliğin kullanılabilmesi için aracın art kısmının da kapatılmış olması gerekiyor. Ayrıyeten aracın art kısmından iç kısmına erişim de mümkün olacak ve hatta bu araç, bir hava filtreleme sistemini de içerebilecek. 

Tesla Cybertruck, kampçı moduna alındığında sağlamak durumunda olduğu enerjiyi, büyük boyutlu bataryalarından alacak. Böylece Cybertruck, en azından bir gece boyunca tüketicilere gerekli enerjiyi sunabilecek. Üstelik bu araç, gerekli görüldüğü durumlarda prize bağlı gerekli görüldüğü durumlarda ise çalışırken bile kendini şarj edebilecek. Böylece kampçılar için daimi enerji sağlanacak.

Aslına bakacak olursak Tesla grubu, aracı kusursuz bir hale getirebilmek için hala pek çok şey düşünüyor. Lakin şu an için bu niyetlerin tam olarak netleşmediğini söyleyebiliriz. Zira Elon Musk tarafından yapılan açıklamalar katılıktan çok ihtimaller içeriyor. Lakin Tesla takımının elinden gelenin en uygununu yapmak için çalıştığını söyleyebiliriz. Görünen o ki Tesla, Cybertruck ile araba kesiminde yeni bir sayfa açacak.

Başa dön tuşu