Tesla Cybertruck’ı Tiye Alan Markaların Yaptığı Paylaşımlar

ABD’li elektrikli araba şirketi Tesla’nın bilim kurgu sinemalarındaki araçlara taş çıkartacak yeni pick-up modeli Cybertruck, lanse edildiği 22 Kasım tarihinden bu yana konuşulmaya devam ediyor. Her gün farklı bir haberle manşetleri süsleyen fütüristik araç, daha birinci denemede kırılan camları ve değişik tasarımı nedeniyle farklı bölümlerden birçok markanın alay konusu olmuştu.

Örneğin; Alman araba üreticisi BMW, SUV modeli BMW X5’in zırhlı bir versiyonu Protection VR6’yı Twitter’dan tanıtırken, Cybertruck’ın kırılan camlarına atıfta bulunmuş ve yeni aracının metal bilyelere karşı sağlam olduğunu belirtmişti. Misal biçimde, dünyaca ünlü oyuncak şirketi LEGO da, düşene bir tekme de ben vurayım diyerek Tesla’yı tiye almıştı.

Elbette, Elon Musk’ınelektrikli pick-up’ı Cybertruck ile dalga geçen şirketler bunlarla da sonlu değil. İçecek markası Pepsi’den fastfood zinciri Denny’e, Dubai polisinden otomotiv haberciliği yapan Seçkine Tuner’a kadar pek çok firma Tesla’nın fütüristik aracıyla dalga geçmeyi ihmal etmedi. Biz de, bu markaların Cybertruck’ı tiye alan paylaşımlarını sizler için derledik.

Tesla Cybertruck ile dalga geçen markaların tüm paylaşımları:

()

()

()

()

()

()

Başa dön tuşu