Tesla Cybertruck’ın Camının Sağlamlığını Gösteren Video

Elektrikli araç dünyasının öncü markası olan Tesla, geçtiğimiz günlerde değerli bir atılım yaparak elektrikli pick-up aracını tanıtacağını duyurmuş ve dün düzenlenen lansmanla Cybertruck ismindeki bu aracı tüm dünyaya tanıtmıştı. Tanıtım esnasında aracın özelliklerinden çok enteresan tasarımı dikkat çekse de lansmanda yaşanan olaylar, tanıtımın hiç de planlandığı üzere gitmemesine neden olmuştu.

Adeta bilim kurgu sinemalarından çıkmış üzere görünen Tesla Cybertruck, birçok sağlamlık özelliğiyle donatılmıştı. Hatta araçta kullanılan metal yüzeyin, Elon Musk'ın başka şirketi SpaceX'in Starship aracındakiyle birebir olduğu belirtilmişti. Darbelere, çiziklere ve 9 mm'lik mermilere bile karşı koyabildiği söylenen araç yüzeyinin yanı sıra camların da kırılmaz olduğu tabir edilmişti. Lansman sırasında aracın camlarının kırılmazlığı herkese gösterilecekti lakin cam kırıldı ve tüm izleyenlerle birlikte Elon Musk da büyük bir hayal kırıklığına uğradı.

Elon Musk, aslında planladıkları sahneyi Twitter hesabından paylaştı:

Yaptığı paylaşımda “Franz, lansmanın çabucak öncesinde Cybertruck'ın camına çelik top fırlattı. Sanırım üretimden evvel yapmamız gereken birtakım iyileştirmeler var” ifadelerini kullanan Elon Musk, lansmandan evvel yaptıkları denemenin görüntüsünü da paylaşıma ekledi. Elon Musk'ın araç hakkında aldığı ağır tenkitlerden sonra hâlâ optimist olması da projenin birebir çizgide devam edeceğinin sinyallerini verdi.

Videoyu izleyince aslında Elon Musk'ın lansman sırasında yaşadığı hayal kırıklığını anlayabiliyoruz zira daha öncesinde defalarca test edilmiş bir donanımın canlı yayınlanan bir aktiflik sırasında başarısız olması çok büyük bir talihsizlik. 

Tanıtım esnasında azamî 805 km menzili olduğu açıklanan aracın birinci versiyonlarının 2021 yılının sonlarına doğru sahiplerine ulaşması bekleniyor. O tarihe kadar Elon Musk ve grubunun araç üzerinde hangi değişikliklere gideceğini daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu