Tesla Model 3, Vandallıkları Yakalamaya Devam Ediyor

Otomobil dalında son devirlerin en çok konuşulan şirketlerinden bir adedinin Tesla olduğu su götürmez bir gerçek. Şirket, ürettiği hem elektrik motorlu hem de otonom araçlarıyla son birkaç yıldır araba dalına damga vuruyor. Üstün donanımsal özelliklere sahip olan Tesla modelleri, tüketicilerin gönüllerini cezbediyor.

Tesla'nın en tanınan araçlarından bir tanesi “Model 3“. Bu araç, Tesla'ya mahsus olan tüm özellikleri bünyesinde barındırıyor. Bu özelliklerden bir tanesi de “Gözcü Modu“. Bu mod aracı çepeçevre saran kameralar bütünü olarak düşünülebilir. O denli ki aracın etrafındaki kameralar, araç park halindeyken kayıt yapıyor ve bu sırada gerçekleşen olayları saniye saniye kaydediyor.

Gözcü Modu kimi vakit hırsızlık olaylarını kimi vakit ise çeşitli trafik kazalarını kaydediyor. Fakat bu özellik kimi vakit öbür insanların anlamsız vandallıklarını da kaydediyor. Şöyle ki; geçtiğimiz devirlerde bir bayan, park halinde duran bir Model 3'ü kasıtlı olarak anahtarla çizmiş ve Gözcü Modu, yaşanan bu anları kaydetmişti. Artık ise Model 3, tekrar misal bir vandallık örneğini kayıt altına aldı.

Bu seferki vandallık örneği, bir Amazon mühendisi olan Justice Frimpong'un başına geldi. Mühendis, park ettiği aracının başına döndüğünde aracının sol kısmının çizilmiş olduğunu görmüştü. Birinci başta bu duruma bir mana veremeyen mühendisin tepkisi, Gözcü Modu'nun kayıtlarına da açıkça yansıyor. Dilerseniz artık, yaşanan bu olayın kayıtlarına bakalım.

İlk görüntüde orta yaşlı bir vandalın, Model 3'ün yanından geçerken aracı sebepsizce çizdiği açıkça görülebiliyor.

İkinci görüntüde ise Frimpong, aracının başına geliyor. Mühendis, aracının çizildiğini görünce ufak bir şaşkınlık geçiriyor.

Mühendisin paylaştığı üçüncü görüntüde ise tıpkı vandalın rastgele bir şey yokmuş üzere yoluna devam ettiği, Gözcü Modu'nun ön tarafı çeken kamerasından açıkça görülüyor. Ayrıyeten adamın yüzü de bir oldukça net.

Son görüntü ise emeğe hürmet duymayan ve pek çok kıymetten mahrum olan adamın aracın yanına yaklaştığı anları açıkça gösteriyor.

Amazon mühendisi artık, aracına rastgele bir sebep yokken ziyan veren bu adamı bulmaya çalışıyor. Genç mühendis, bilhassa de Twitter hesabı üzerinden adamın görüntülerini ifşa ediyor ve etmeye de devam edeceğini söylüyor. Genç mühendis, adamı tanıyan birisinin olup olmadığını merak ediyor ve adamı görenlerin kendisi ile bağlantıya geçmelerini istiyor.

Başa dön tuşu