Tesla Model S, ‘Monarch Concept S’ İsmiyle Kopyalanıyor

Otomobil bölümü, büyük bir değişimin içerisinde. Üreticiler, yavaş yavaş içten yanmalı motorlu araçları terk edip, elektrik motoruna sahip araçların üretimine başlamış durumdalar. Elektrik motorlu araçlar denilince akıllara gelen birinci şirket Tesla oluyor. Zira şirket, araba bölümüne taraf veren değerli bir isim haline geldi. Hal bu türlü olunca da Teslatarafından üretilen arabalar, tüketicilerin dikkatini üzerine çekiyor.

Geçtiğimiz devirlerde sizlerle bir haber paylaşmış, Tesla'nın birinci pick-up modeli olan Cybertruck'ın kopya versiyonunun Rusya sokaklarında cirit attığından bahsetmiştik. Artık yeniden emsal bir haberle karşınızdayız. Yeniden Rusya'da ortaya çıkan bir araç, Tesla Model S'in genel sınırlarıyla kopyalanmış bir versiyonunu ortaya koyuyor. “Monarch Concept S” olarak isimlendirilen bu aracın hala uzun bir yolu var fakat araç şimdiden, dikkatleri üzerine çekmeyi başardı.

Karşınızda Monarch Concept S

Araç tamamlandığında, üstteki fotoğrafa benzeyen bir dizayna sahip olacak. Lakin şu an için aracın, pek çok manada hazır olmadığını söyleyebiliriz. Ayrıyeten Monarch Concept S'in tamamlanıp tamamlanamayacağı konusunda da birtakım şüphelervar. Tekrar de Monarch Concept S, hem tasarımı hem de elektrik motoruna sahip yapısıyla tüketicileri önemli manada heyecanlandırıyor.

Monarch Concept S, şu an için bu türlü görünüyor

Aracın dış tasarımı olduğu kadar, iç yapısında da çok önemli eksiklikler var. İçeride bulunan konsollar ve direksiyon, şimdi hazırlanmamış. Açık konuşmak gerekirse şu an için aracın yalnızca şaşisi, kalın astarlı bir kaportası, koltukları ve vidalarla dolu tekerleklerinin olduğunu söyleyebiliriz. Fakat aracın tamamlanması için çalışmalar tüm süratiyle sürdürülüyor.

Monarch Concept S, tıpkı Tesla Model S üzere elektrik motoruna sahip olacak. Lakin haberimizin başında da söylediğimiz gibi Monarch Concept S bir kopya araç. Hasebiyle aracın motoru da farklı bir araçtan alınmış. Kelam konusu araç ise Nissan'ın elektrik motorlu modellerinden “Leaf”.

Aracın geleceği bilinmezlerle dolu. Monarch Concept S, tek bir örnek olarak üretilebileceği üzere seri üretime de geçebilir. Lakin bunları konuşmak şu an için çok erken zira Monarch Concept S, prototip olarak bile hazırlanabilmiş durumda değil. Bakalım Rusya, ilerleyen dönemlerde bu türlü bir araçla nitekim tanışabilecek mi yoksa Monarch Concept S, tarihin tozlu raflarına mı gömülecek.

Başa dön tuşu