Tesla önemli bir özelliğine zam yapacak!

Elon Musk’ın dün attığı tweet Tesla severleri üzdü. Musk, Tesla için şimdi büsbütün fonksiyonel olmayan FSD özelliği yani tam otonom sürüş opsiyonuna zam yapacağını açıkladı!

Tesla tam otonom sürüş sistemine artırım yapacak!

Elon Musk, dün attığı tweet ile zam duyurusu yaptı. Musk, 1 Mayıs’tan itibaren Tesla araçlardaki tam otomatik sürüş opsiyonunun fiyatının vakit içerisinde kıymetli bir artış yaşayacağını bildirdi.

Yani Tesla alıcıları şimdi tamamen fonksiyonel olmayan bir seçenek için daha fazla ödemek zorunda kalacaklar. Ancak CEO Elon Musk, açıklamasında kısa mühlet içinde bu özelliğin tam manasıyla fonksiyonel yetenekler sunacağını vaat ediyor.

Musk muhakkak bir sayı vermedi, lakin attığı tweet sonrasında gelen “3.000 dolar civarı bir şey mi?” sorusunu “Onun üzere bir şey.” diyerek cevapladı. Bu özellik şu anda 5000 dolar olarak kullanıcılara sunuluyor. Yani yeni artırım ile birlikte 8000 dolar civarı bir fiyat olması bekleniyor.

Fiyat artırımı, şirketin yeni otonom sürüş teknolojisini açıklamak ve sergilemek gayesiyle 22 Nisan’da yapılacak olan Otonom Yatırım Günleri’nde katılaşacak üzere duruyor. Ayrıyeten şirket, geçtiğimiz Perşembe günü ayarlanabilir hız denetimi ve şerit yönlendirme kombinasyonu sunan gelişmiş şoför yardım sistemi olan otopilot özelliğinin de artık standart bir özellik olduğunu duyurdu.

Yani yeni araçları satın alma süreçlerinde kullanıcılar otopilot özelliği için ayrıyeten bir fiyat ödemek zorunda kalmayacaklar. Şirket, daha evvel sattığı araçlar için de kablosuz yazılım güncellemeleriyle otopilot ve FSD sistemindeki özellikleri geliştirmeye devam edecek. 

Başa dön tuşu