Continental’den spor araçlar için yeni SportContact 7

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, yeni spor lastiği SportContact 7’yi şoförlerle buluşturuyor. 19 ila 23 inç ortası toplam 42 eserle piyasaya sunulan yeni SportContact 7 yolda yüksek performans göstermek isteyen şoförler için sportif, ıslak ve kuru yollarda son derece inançlı, yol tutuş odaklı ve yüksek kilometre yapan bir seçenek sunuyor.

Continental’in ultra yüksek performans lastiği yeni SportContact 7’nin lansmanı 8 Eylül’de Almanya Hannover’da gerçekleşti. Tüm dünyadan iştirake açık olarak canlı yayınlanan bu online lansmanda, Lastik İş Kolu ve Küme Satın Alma İdare Şurası Üyesi Christian Kötz, Avrupa, Orta Doğu ve Afrika (EMEA) Yenileme Pazarı Binek ve Hafif Kamyon Lastiklerinden Sorumlu Lideri Philipp von Hirschheydt, Binek Kümesi Lastikler Araştırma & Geliştirme Yöneticisi Denise Sperl, Binek Lastikler Özgün Ekipman Araştırma & Geliştirme Lider Yardımcısı Dr. Holger Lange ve Formula 1 Dünya Şampiyonu & Sürdürülebilirlik Teşebbüsçüsü Nico Rosberg konuşmacı olarak yer aldı.

Continental yeni lastiği SportContact 7 ile görücüye çıktı. Spor araçlara özel yüksek performans lastiği olan yeni SportContact 7, Eylül ayı prestijiyle Türkiye’de 19 ila 23 inç ortası toplam 42 eserle satışa sunuluyor. Yeni SportContact 7, yolda yüksek performans göstermek isteyen şoförler için son derece inançlı, yol tutuş odaklı ve yüksek kilometre yapan bir seçenek sunuyor. Yarış pistindeki performansı bir evvelki modele nazaran yüzde 10 artırılmış olan SportContact 7 ile ıslak yerde frenleme uzaklığı yüzde 8, kuru fren yapıldığında da evvelkine oranla yüzde 6 azalırken kilometre performansı da yüzde 17 artıyor. Islak ve kuru yol tutuşu ve direksiyon hâkimiyeti de geliştirilen SportContact 7, UUHP lastikleri (yüksek performanslı lastik segmenti) alanında azamî sürüş keyfini en üst seviyede güvenlik ve sürdürülebilirlik ile birleştirerek tüm performans kriterlerinde harikalığı yakalıyor.

Hedef: Her araç sınıfı için piyasadaki en uygun yaz lastiği

Continental SportContact 7, adaptif sırt tasarımı kuru ve ıslak yollara ahenk sağlarken, boyuta özel sırt tasarımı ile her araçta azamî sürüş keyfi sunuyor. Continental’in Global Ar-Ge Binek ve Kamyon Lastiği Değiştirme İş Kolu Lideri Prof. Dr. Burkhard Wies,”Bu eseri geliştirmemizin odak noktasında her araç sınıfı için piyasadaki en güzel spor yaz lastiğine sahip olma amacımız yer alıyordu. Buna şoförleri kuru ve ıslak yollarda yahut yarış pistinde değerli ölçüde geliştirilmiş bir sürüş tecrübesine ulaştırmak ve kullanıcılara evvelki modelden yüzde 17 daha yüksek kilometre performansı sunmak da dâhildi. Yakıt verimliliğinde AB etiket kıymeti ‘C’ ile sürdürülebilirliğe de katkı sağlıyoruz” açıklamasında bulundu.

Ağır araçlar için de inançlı, verimli yakıt tüketimine sahip ve sürdürülebilir seçenek

Mevcut başka iki yaz lastiği modeliyle birlikte Continental, mevcut modellerle Pazar talebinin neredeyse yüzde 95’ini karşılıyor. Continental EMEA Strateji, Analitik ve Pazarlama Lastik Değişimi Kısmı Lideri Enno Straten, “Bu, Avrupa’daki neredeyse tüm otomobillere, SUV’lara ve kamyonetlere lastik takabilmemiz manasına geliyor. Yeni SportContact 7 ile birlikte pazardaki yeni gelişmelere ayak uydurabilecek bir eserimiz var. Yeni lastikteki tüm kesimler XL standardına nazaran artırılmış yük kapasitesine sahip olduğundan, daha ağır araçları da problemsiz bir biçimde donatabiliyoruz ve yeni SportContact 7 ile şuanda sürdürülebilirliği daha fazla destekliyoruz. SportContact 7, sonuçta sadece kıymetli ölçüde artan bir kilometre performansına sahip olmakla kalmıyor, tıpkı vakitte AB lastik etiketinin ‘C’ yakıt verimliliği sınıflandırmasıyla UUHP segmentindeki en düşük bedellerden birini de sunuyor. Bu SportContact 7’yi ister klâsik ister elektrikli olsun tüm sportif araçlar için inançlı ve hakikat seçim haline getiriyor“ dedi.

Testlerden muvaffakiyetle geçti

SportContact 7, harika spor arabalar de dahil olmak üzere spor özelliklere sahip Alfa Romeo Giulia Quadrifoglio, Audi’nin RS serisi ve M GmbH’nin spor BMW’sinin de dâhil olduğu geniş bir yelpazeye hitap ediyor. Ford Focus III RS ve Küçük Cooper S Clubman üzere kompakt modellerde bu yelpaze içerisinde yer alıyor. Porsche 4 S GT, AMG, Lamborghini ve McLaren’den çeşitli araçlar için de uygun boyutları olan SportContact 7, denenmiş ve test edilmiş tanınan bir spor yaz lastiğinin son jenerasyonu olarak karşımıza çıkıyor. SportContact 7, altı yıl evvel üretimine başlandığından bu yana, Auto Bild de dâhil olmak üzere çeşitli mecmua testlerini kazandı ve en güzel yorumları aldı.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu