Tesla Otomobillere ‘Steam’ Geldi: Tüm Oyunlar Oynanabilecek

Piyasaya sürdüğü elektrikli otomobillerle sektörde büyük bir devrim başlatan Tesla, yine devrim niteliğinde bir yenilik ile karşımıza çıktı. Şirket tarafından yapılan açıklamada, Model S ve Model X’e bir güncelleme geldiği belirtildi. Bu güncelleme, Tesla otomobillere Steam entegrasyonu sağladı. Yani sürücüler, artık arabalarından Steam’deki oyunlara ulaşabilecekler.

Tesla’nın Steam entegrasyonu, uzun zamandır gündemdeydi. Elon Musk’a göre güncelleme ile Steam’deki tüm oyunlar, Tesla otomobillerde oynanabilecekti. Bugün yapılan açıklama, aylardır devam eden çalışmalarda sona geldiğinin ispatı niteliğinde. 

Tesla arabalarda PlayStation 5’e kafa tutan bir donanım var

Tesla’nın bilgi-eğlence ekranlarında kullanılan sistem, Tesla Arcade olarak isimlendiriliyor. Bu sistem, gerçekten de çok güçlü. Tesla Arcade’de AMD RDNA2 Navi 23 GPU yer alıyor. Bu GPU’nun gücü; 10 TFLOPS olarak kayıtlara geçti. PlayStation 5’in GPU gücü ise 10,28 TFLOPS. Yani otomobildeki bilgi-eğlence sisteminin gücü, neredeyse PlayStation 5 kadar. Gelen güncelleme, kağıt üzerindeki rakamların gerçekte ne kadar gerçeği yansıttığının anlaşılmasını sağlayacak.

Cyberpunk 2077’li kutlama!

Tesla, otomobillerine gelen Steam entegrasyonunu Cyberpunk 2077’li bir tanıtım videosu ile kutladı. O videoyu aşağıdan izleyebilirsiniz.

Güncelleme, Tesla otomobillere farklı özellikler de getirdi

Tesla’nın 2022.44.25 sürüm kodlu güncellemesindeki en büyük yenilik, hiç şüphesiz Steam entegrasyonu. Ancak yenilikler bundan ibaret değil. Tesla otomobiller, artık dahili olarak Apple Music desteği sunuyorlar. Ayrıca Tesla araçların kabinlerindeki kamera, artık Zoom toplantıları yapılmasına imkan tanıyacak. Bir de araçlarda yeni bir ışık şovu modu var. Bu mod, birden çok Tesla’nın bir araya gelip, farları ile entegre bir biçimde ışık şovları yapabilmesine imkan tanıyor. 

Işık modu ile ilgili tanıtım videosunu aşağıdan izleyebilirsiniz:

Başa dön tuşu