Tesla, Pickup İçin İsim ve Logo Başvurusu Yaptı

Tesla’nın Pickup’ı önümüzdeki günlerde tanıtılacak. Lakin hala Pickup hakkında çok az bilgiye sahibiz. Tesla, Pickup hakkında neredeyse hiçbir açıklama yapmadı. Araca dair şu ana kadar dizaynın ne olduğu bile anlaşılmayan bir manzara ve Elon Musk’un aracın tasarımı ile ilgili bir açıklaması var. Bunun haricinde olan şeylerin hepsi hayran dizaynları.

Ama Tesla Pickup’la ilgili somut bir bilgi bugünlerde paylaşıldı. Teslarati internet sitesi, perşembe günü açıkladığı raporda, Tesla’nın Pickup’ı 21 Kasım günü tanıtacağını ve tanıtım öncesinde bir logo ve iki isim için müracaat yaptığını duyurdu.

Teslarati’nin raporunda, TeslaMotorClub forumunun üyesi GenSao’nun ABD Patent ve Ticari Marka Ofisi’nin (USPTO) Ticari Marka Elektronik Arama Sistemi’nde (TESS) yaptığı aramada “Cybertruck” ismi için dokümanlara ulaştığı belirtildi. Yalnızca “Cybertruck” dokümanları de yoktu. “Cybrtrk” ismi için de Tesla müracaat yaptı. Tesla tıpkı vakitte “Cybrtrk” ismi için okuması güç bir logo tasarladı ve logo içinde müracaat yaptı.

Bir logo ve iki isim için tescil müracaatları 6 Kasım 2019’da yapılmış. İsimler ve logo ile ilgili bu çalışma, Tesla’nın Pickup’ının tanıtımının yaklaştığını gösteriyor. Şirketin, araç isim tescilletmesi en azından bizler için aracın artık bir ismi olduğu manasına geliyor. Tesla’nın Pickup’ı yerine artık Tesla Cybertruck’ı kullanabileceğiz. 

Tesla Cybertruck hakkında Elon Musk geçtiğimiz ay, gelecekten gelmiş zırhlı bir araca benzeyeceğini söylemişti. Musk, o güne kadar gördüğü hayran dizaynlarının hiçbirinin Cybertruck’ın dizaynına yaklaşmadığını söylemişti. Bakalım Teslarati’nin raporu gerçek çıkacak ve 21 Kasım’da hakikaten Tesla Cybertruck’ı tanıtacak mı?

Başa dön tuşu