Tesla Roadster’ın Roket Hızındaki 0-96 km/sa Süresi

Tesla CEO'su Elon Musk, yeni Roadster aracının 0-96 km/sa kalkış müddetini, Twitter hesabından yaptığı bir paylaşım aracılığıyla paylaştı. Aracın gerisinde roket olduğunu düşündüren temel modeldeki 0-96 km/sa müddeti sırf 2,1 saniyeyken nitekim roket iticisi bulunan modelde bu mühlet iki saniyenin de altına düşerek 1,9 saniye olarak karşımıza çıkıyor.

Bundan daha evvel aracın 0-100 km/sa suratı için 1,9 saniye söylediği için karışıklıklara sebep olan Musk, bir Twitter kullanıcısından “Saatte 100 kilometre mi demek istedin? Daha evvel 0-96 km/sa için 1,9 saniye demiştin” şeklinde bir cevap aldı lakin Musk'tan bir karşılık gelmedi.

Aracı birinci duyurduğu vakit 997 kilometrelik menzil ve 1,9 saniyelik 0-96 km/sa süresi açıklayan Elon Musk, araç hakkında ilgi alımlı özellikler vermişti. O vakitler temel modelin özelliklerini verdiği düşünülen Musk, bu özelliklerin roket iticili modele ilişkin olduğunu belirtti.

Tesla, 2020 yılında piyasaya çıkarmayı amaçladığı aracını bu tarihte çıkartabilirse, otomobil piyasasının en süratli üretimini gerçekleştirecek. Alışılmış ki araç, büsbütün elektrikli olacak.

Elektrikli araba üreticisi firma, şu anda temel model için rezervasyonlarını 200.000 dolar üzerinden almaya başladı. Bu da Türkiye'deki vergileri dahil etmediğimiz vakit 1 milyon 155 bin TL civarında bir fiyata denk geliyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu