Kendi kendine giden Tesla videosu paylaşıldı!

Dünyanın en beğenilen araba şirketlerinden biri olan Tesla, elektrikli olmasının yanı sıra otonom olmasıyla da dikkat çekiyor. Pekala herkesi şaşkına çeviren bu Tesla otonom teknolojisi ne kadar başarılı? Bu sorunun karşılığı Tesla tarafından paylaşılan videoda!

Tesla robo-taksi 2020’de geliyor!

Otonom araç teknolojilerinden en gelişmişi şimdilik Tesla‘da bulunuyor. Fakat bu otonom sürüş tecrübesinin şimdi tüm yollarda çalışmadığı söyleniyor. Örneğin, şerit çizgileri çok belirli olmayan yolda otonom sürüş teknolojisi çok da gerçek bir formda çalışmayabilir. Bu sadece Tesla için değil tüm otonom teknolojisine sahip arabalar için geçerli.

Elektrikli araç devinin bu görüntüyü yayınlaması boşuna değil. Şirket kendi kendine giden, otonom sürüş teknolojisine sahip araçların 2020 yılında yollarda olacağını öngörüyor. Bunun için çalışmalarını sürdüren Tesla, gelecek yıl robo-taksilerin yola ineceğini söyledi. Bahisle ilgili Tesla CEO’su Elon Musk da bir açıklama yaptı. Musk, iki yıl içinde direksiyonsuz araba üretmeye başlayacaklarını söyledi.

Tesla robo-taksi varsayım edeceğiniz üzere Uber ve Lyft üzere şirketlere rakip olacak.

Tesla’dan dünyanın en düzgün araba yongası!

Ayrıca Tesla, yeni otonom yongası ile daha âlâ bir otonom teknolojisi vaat ediyor. Saniyede 2100 imaja kadar işleyebilen bu yonga seti, bu sayede imgeleri daha hızlı işleyebilecek. Bu da otonom teknolojisini ileriye götüren faktörlerden biridir.

Tesla‘nın yeni yonga setinin Nvidia‘nın otonom yongasına kıyasla daha âlâ olduğu görülüyor. Hatta Tesla yonga seti o kadar başarılı ki gelen yorumlara nazaran Nvidia’nın yonga setinden daha başarılı olması şaşırtan.

Otonom sürüş teknolojileri konusunda rakiplerine nazaran çok daha agresif bir strateji izleyen Tesla, ilerleyen vakitte yol haritasını daha net bir halde açıklayacak.

Başa dön tuşu