Tesla’nın ‘Biyolojik Silah Savunma’ Modunu Gösteren Video

Tesla'nın uzun bir vakit evvel Model X araçlarına eklediği “Biyolojik Silah Savunma” hava filtresi, araçların kullandığı havayı temizlemenin yanında araçta bulunan insanların kullanacağı havayı da temizliyor. Tesla Model X’e “Biyolojik Silah Savunma” hava filtresi 2015 yılında eklendi. 

Tesla, hava filtresinin olağan bir otomobilde bulunan hava filtresinden 10 kat daha büyük olduğunu argüman ediyor. Tesla’nın “Biyolojik Silah Savunma Modu” olarak isimlendirdiği modda tam kapasite ile çalışan hava filtresi, şirketin savına göre havadaki ince partiküllerin ve hava kirletici hususların yüzde 99.97’sini temizliyor. 

Tesla, “Biyolojik Silah Savunma” hava filtresini Model S’e de ekledi. Model S kullanıcıları, hava filtresinin genel hava kirliliğinin ötesinde de yararlı olduğunu belirtti. Tesla’nın CEO’su Elon Musk, geçtiğimiz yıl Kaliforniya’da meydana gelen orman yangınları nedeniyle hava kalitesinin çok berbat olduğu alanlarda Biyolojik Silah Savunma Modu’nun yararlı olabileceğini açıklamıştı. 

Bioweapon defense mode at its finest. from r/teslamotors

Bu yıl gerçekleşen orman yangınlarında da Tesla kullanıcıları, Biyolojik Silah Savunma Modu’nun yararlı olduğunu düşünüyorlar. Orman yangını alanından geçen bir Tesla kullanıcısı, Reddit’te bir görüntü paylaştı. Biyolojik Silah Savunma Modu’nu aktifleştirip etkinleştirilmediği sorulan Tesla kullanıcısı, ateşi görür görmez modu etkin ettiğini ve havanın süzülerek kendisine geleceğini bilmenin çok düzgün bir his olduğunu belirtti.

En Şimdiki Haberler
  1. Türk Mühendislerin Geliştirdiği, 120 Kilo Taşıyabilen ‘Karton’ Bi…

  2. Trump-Zuckerberg Görüşmesinin Akabinde Facebook’un Siyasi Reklam…

  3. Google, Ferdi Kredi Uygulamalarını Play Store’dan Kaldırdı

  4. iPhone 12 Pro İçin Hazırlanan Heyecan Verici Konsept Tasarım (Vid…

  5. iOS 13’ün Arama Kesilme Sorunu Kullanıcıları Zahmetten Çıkarmış Dur…

  6. iPhone SE 2’nin Fiyatı ve Tüm Özellikleri Ortaya Çıktı

  7. Pazarlama Türkiye Doruğu 2019, 24 Ekim’de İstanbul’da

  8. Fortnite Karanlığa Gömüldü: Artık Ne Olacak?

  9. Tom Holland, Russo Kardeşler’in Yeni Sinemasının Çekim Tarihini Duyu…

  10. HBO’nun En Uygun Dizilerinden Biri, Apple TV+’ta Devam Edecek

Başa dön tuşu