Togg Beklerken Yollar Çin Malı Araba Doldu!

 

Çin tek bir araba satmasa bile Türkiye’nin yollarını çoktan ele geçirdi. Korkarız ki biz Togg’un yaygınlaşmasını beklerken yollar Çin’in egemenliği altına girecek. Peki nasıl? Yanıtlar videomuzda!

 

Türkiye’de elektrikli araba satışı 3 yılda neredeyse 20 kat arttı.  Aynı zaman diliminde sıfır araba fiyatları 10 katına kadar çıkmışken üstelik. Bugün nasıl tüplü televizyonlara bakıp gülüyorsak, fosil yakıtlı arabalar da o sırada elektrikli arabalara binen çocuklarınız için epey komik olacak.

Peki elektrikli araba deyince aklınıza ilk gelen marka hangisi? Direksiyon koltuğuna astronot mankeni oturtup onu uzaya göndererek dünyanın en pahalı ve sükseli araba reklamını yapan Tesla mı? 2035’e kadar benzinli araba üretmeyi durduracak olan Volkswagen mi?  İlk elektrikli arabasına Türkçe isim koyan Porsche mi? Yerli otomobil macerasının bayrak taşıyanı Togg mu?

Çok yakında tüm bunlardan önce Çinli elektrik firmalarının adını aklınıza gelecek. Şimdi gelin size neden bu kadar kesin konuştuğumu açıklayayım.

 

Başa dön tuşu