Volkswagen ve Ford, Otonom Araçlar İçin Anlaşmaya Çok Yakın

ABD merkezli araba üreticisi Ford ve Alman devi Volkswagen, otonom araçlar için güçlerini birleştirmeye çok yakın. Otomotiv sanayisinin iki değerli firmasının bu hususta 2 aydır temas hâlinde olduğunu açıklayan üst seviye bir Volkswagen yöneticisi, mutabakatta önemli bir aralık kat edildiğini söyledi.

Anlaşma hakkında konuşan yöneticinin yanı sıra Volkswagen'in CEO'su Herbert Diess'in bugün Ford ile yapacakları mutabakat için kullandığı “İyi gidiyor ve neredeyse tamamlandı” ifadesi, iki şirketin yakın vakitte büyük bir teşebbüs iştiraki yapacağının kesin işareti olarak yorumlandı. ABD'de varlıklarını güçlendirmeleri gerektiğini açıklayan Diess, otonom araçlar için yüklü ölçüde yatırım yapan Ford'un hayli güzel bir partner olacağını düşünüyor.

İki şirketin yetkililerinden gelen haberlere nazaran yakın bir vakitte imzalanacak olan mutabakat, iki şirketin de otonom araçlar alanında elini güçlendirecek. Otomotiv sanayisinin iki devinin başlatacağı paydaşlığın ne üzere sonuçlar doğuracağını önümüzdeki günlerde daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu