Togg T10X Kazasının Ardından Bakandan Servis Açıklaması

Togg T10X’in geçtiğimiz günlerde yaptığı kazanın ardından Habertürk’e konuşan Sanayi ve Teknoloji Bakanı Varank, yetkili servislerle ilgili açıklama yaptı.

Geçtiğimiz günlerde Togg T10X‘in ilk kazasını yaptığını açıklamıştık. Ankara’nın Sincan Yenikent bölgesinde gerçekleşen kazada bir Fiat Palio, Togg T10X’e arkadan çarpmış, aracın arkasında çok ciddi olmasa da belirli bir düzeyde hasar oluşmuştu. 

Bu kazanın ardından herkesin aklına Togg T10X’in hangi serviste tamir edileceği, yedek parçalarının nasıl satılacağı sorusu geldi. Bu konuda yapılan araştırmalarda bazı ufak bilgiler olsa da tam bir açıklama yapılmamıştı. Bu sessizliğin ardından yeni bir açıklama Sanayi ve Teknoloji Bakanı Mustafa Varank’tan geldi. 

Varank: “Togg’un anlaşmalı olduğu servisler var.”

 

Togg kaza

Mustafa Varank, Habertürk’te katıldığı bir programda kendisine sorulan soruya cevap olarak; “Togg’un anlaşmalı olduğu servisler var. Araçlar o servislere götürülebilecek. Türkiye’de yaygın olan servislerle anlaşmaları var.” dedi. Geçtiğimiz dönemde yapılan anlaşmalar neticesinde Togg T10X, Bosch Car Service noktalarına götürülerek tamir ettirilebilecek. 

Togg’un yedek parça ihtiyacı Gemlik’ten karşılanıyor. 

Togg Gemlik

TRTHaber’de yer alan bir habere göre Togg T10X, bir kaza veya arıza durumunda Togg deneyim merkezine veya BoschCar servisine götürülmeli. Onarım işlemleri bu bölgelerde yapılırken aracın yedek parça ihtiyacı ise Gemlik’ten karşılanacak. 

BoschCar’ın 63 şehirde 350 şubesi bulunuyor.

Boshcar

Togg’un Batarya Fabrikasının Temeli Atıldı: İşte Bilmeniz Gerekenler

Şu anda 350 şubeyle hizmet veren BoschCar, Togg T10X’ler için en önemli servis firması olarak görünüyor. Daha küçük arızalarda ise Togg’un aktif olarak hizmet vermeye başlayan mobil servisleri sorunu çözmeye çalışacak. Önümüzdeki dönemde bu ağın genişlemesi bekleniyor.

Başa dön tuşu