TotalEnergies ve Nissan, Avrupa çapındaki ortaklıklarını Türkiye’ye taşıdı

15 yıldır inovasyon tutkusuyla uzmanlıklarını birleştirerek iştiraklerini sürdüren TotalEnergies ve Nissan, birlikte birçok muvaffakiyet kıssası yazdı. Yıllardır süregelen iştirak, şoförlerin muhtaçlık ve beklentilerine tam olarak uyarlanmış üstün performanslı eser ve hizmetler geliştirmeyi mümkün kıldı. Avrupa çapındaki iştiraklerini Türkiye’ye taşıyan Total Turkey Pazarlama ve Nissan Türkiye yeni bir muahedeye imza attı. Nissan Türkiye, yapılan mutabakat ile önümüzdeki 3 yıllık müddet zarfında Türkiye’de Nissan Özgün Motor Yağları’nı müşterileriyle buluşturacak.

Bu güçlü paydaşlık ve iş birliğinin eseri Nissan Özgün Motor Yağları, TotalEnergies’in madeni yağ alanındaki uzmanlığıyla geliştirildi. Nissan araçların özel motor ihtiyaçlarını karşılayacak biçimde tasarlanan Nissan Orjinal Motor Yağları, ortak mühendislik çalışmalarının bir sonucu olarak, motorun azamî performansla çalışmasını sağlamak, ziyanlı gaz emisyonunu düşürmek ve yakıt iktisadı sağlamak için özel olarak geliştirildi. TotalEnergies – Nissan iştirakinde geliştirilen motor yağlarının performansı yarış pistlerinde test edildi ve onaylandı.

Total Turkey Pazarlama Genel Müdürü Emre Şanda iş birliği hakkında şunları söyledi: “Nissan ile Avrupa çapındaki ortaklığımızı Türkiye’ye taşımaktan memnunluk duyuyoruz. Uzun vadeli iş birliğimiz, her iki şirketin de otomotiv sanayisine teknolojik verimlilik sağlama vizyonunu yansıtıyor. İnovasyon ve teknoloji temelinde inşa edilen bu iş birliği kapsamında, Nissan Türkiye ile birlikte üstün performanslı özel eserlerimiz sayesinde Nissan satış sonrası hizmet şebekesi ve son kullanıcılarına yüksek müşteri memnuniyeti sağlamayı hedefliyoruz.”

TotalEnergies Hakkında

TotalEnergies, küresel ölçekte petrol, biyoyakıtlar, doğalgaz, yeşil gazlar, yenilebilir güçler ve elektrik üretimi ve pazarlaması yapan büyük bir güç şirketidir. 105.000’i aşkın çalışan daha ulaşılabilir, daha pak ve mümkün olduğunca çok insanın erişebildiği enerjiyi sağlamak için çalışmaktadır. 130’un üzerinde ülkede faaliyet gösteren TotalEnergies, insanların refahına katkıda bulunmak gayesiyle sürdürülebilir kalkınmanın tüm boyutlarını projelerinin ve faaliyetlerinin merkezine koymaktadır.

TotalEnergies & Lubricants Hakkında

TotalEnergies, alanında başkan bir küresel madeni yağ üreticisi ve pazarlamacısıdır. Dünya genelinde 42 üretim tesisi ve 5.800’den fazla çalışanı bulunmakta olup, 150 ülkede eserlerinin dağıtımını gerçekleştirmektedir. TotalEnergies’in madeni yağ faaliyetleri, 130’dan fazla araştırmacı tarafından Ar-Ge merkezlerinde geliştirilen yenilikçi, verimli ve etrafa hassas eser ve hizmetler sunmaktadır. TotalEnergies, otomotiv, sanayi ve denizcilik pazarlarında tercih edilen bir iş ortağıdır.

Total Turkey Pazarlama Hakkında

Total Turkey Pazarlama, tamamı TotalEnergies şirketi iştirakı olan ve Türkiye’de madeni yağ üretimi ve pazarlaması alanında faaliyet gösteren küresel bir oyuncudur. 120 çalışanı ile başta motor yağları olmak üzere madeni yağlar alanında operasyonlarını yürüten şirket 2020 yılı sonu itibariyle 8,8 pazar hissesine ulaşmıştır. Şirket otomotiv, sanayi ve deniz nakliyatı segmentlerine hem direkt hem de distribütörleri aracılığıyla eser tedariği yapan güçlü bir satış ve dağıtım ağına sahiptir. Total Turkey Pazarlama, İzmir Menemen’de en üst seviye memleketler arası ve mahallî standartları karşılayan madeni yağ harmanlama tesisinde yılda yaklaşık 50 bin ton madeni yağ ve özel eserin üretimini yapmaktadır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu