Triumph Rocket 3 Motosiklet Dünyasına Damgasını Vuracak

İngiliz motosiklet üreticisi, Rocket modelini 3 R ve 3 GT olarak iki modele ayırdı. R modeli, isminden de biraz anlaşılacağı üzere performans odaklı bir roadster. GT modeli ise süratten çok dolaşmak, gezmek isteyen motosiklet şoförlerine hitap ediyor.

Triumph’ın en performanslı modeli olan Rocket 3, birebir vakitte markanın en büyük modeli. Rocket 3 R ve Rocket 3 GT modellerinin ikisi de 2,5 litre üç silindir motordan gücünü alıyor. Bu motor, marka tarafından piyasaya sürülen tüm motosikletlerin ortasında kullanılan en büyük motor. Bu da iki tekerlek üzerindeki mümkün olan en yüksek torku vermeye yarıyor. Triumph’ın 2,5 litrelik motoru, 165 beygir ve 163 nm tork sağlıyor.

Motorda “ride-by-wire” teknolojisi kullanılıyor. Yani motor, gaz yansımasını tel ile alıyor. Elbette bu motorun durması gerekiyor, burada da Brembo frenleri yardımcı oluyor. Bunların ikisi de evvelki modellerinden 40 kilogram daha hafif.

Elbette arabaya emsal özellikler ve arabaya misal bir tork, arabaya misal bir fiyatı da beraberinde getiriyor. Triumph, rastgele bir fiyat etiketi paylaşmasa da iki Rocket 3 modelinin de en az 16.000 dolar olması bekleniyor. Triumph Rocket 3 modellerinin Ocak 2020 tarihinde piyasaya sürülmesi planlanıyor.

Başa dön tuşu