Türkiye’de Üretilen Hibrit Motorlu Toyota C-HR Yenilendi

Benzinli ve hibrit olmak üzere iki farklı motora sahip olan Toyota C-HR, yeni yüzüyle karşımıza çıktı. Üretimi ülkemizde gerçekleştirilen ve Türkiye’nin en çok satan hibrit motorlu arabası olarak bilinen C-HR, yeni versiyonunda 2.0 litrelik bir ünite opsiyonu sunacak. 

Halihazırda 1.8 litrelik bir hibrit motora sahip olan tanınan crossover, devlet teşviki sayesinde ülkemizde indirimli olarak satılıyordu. Motor hacminin artırılmasının bu durumu etkileyip etkilemeyeceği ise şimdi bilinmiyor.

Yeni C-HR’ın 2.0 litrelik motoru 184 beygir gücüne sahip olacak. Tasarım manasında da değerli iyileştirmeler alan araç, LED teknolojisine sahip farlarla geliyor. Ayrıyeten ön tampona yapılan makyaj da arabaya çok daha sportif bir duruş kazandırmış. 

C-HR’ın yeni modeli, Apple CarPlay ve Android Auto hizmetlerini kullanıcılarla buluşturuyor. Her iki servis de, akıllı telefonunuzda yapmak istediğiniz süreçleri gerçekleştirmenize yardımcı oluyor ve bunları direkt aracınızın yerleşik ekranında gösteriyor. Böylelikle yol tanımı almaktan arama yapmaya, ileti alıp göndermekten müzik dinlemeye kadar pek çok şeyi yapabiliyorsunuz.

Türkiye’nin en çok satan hibrit motorlu arabası olan Toyota C-HR, Türkiye’de üretilip yaklaşık 50 farklı ülkeye ihraç ediliyor. Japon devi ayrıyeten  Verso ve Corolla modellerinin üretimini de Türkiye’de gerçekleştiriyor. Avrupa’daki üretiminin yüzde 35’ini ülkemizde yapan Toyota, Türkiye’de yılda yaklaşık 300 bin adet araba üretiyor. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu