TÜV SÜD IATF Otomotiv Kalite Yönetim Sistemi Belgelendirmesiyle Türkiye Otomotiv Sektörünün Hizmetinde

Küresel otomotiv kesiminin en kıymetli kalite standartlarından biri olan IATF (The International Automotive Task Force – Memleketler arası Otomotiv Vazife Gücü) 16949 otomotiv kalite idare sistemi, üretici ve tedarikçilere, global rekabette maliyet verimliliği getirirken, bu kalite sisteminin TÜV SÜD tarafından belgelendirilmesi Türk markalarına dünya çapında bilinirlik ve saygınlık kazandırıyor ve marka prestijini artırıyor.

Elektrikli arabalardan, akıllı sürüş sistemlerine, otonom sürüşlü araçlardan, e-mobiliteye kadar büyük bir ihtilal geçiren otomotiv kesiminin, her alanında yer alan üreticiler ve tedarikçiler ortasında global çapta ağır bir rekabet yaşanıyor. Bu rekabette de otomotiv ana sanayi (OEM) tarafından konulan yüksek kalite standartlarına uygun üretim yapan üreticiler öne çıkıyor.

TÜV SÜD logosu ve dokümanı ile taşıma ayrıcalığı

1987 yılından bu yana Türkiye’de memleketler arası standartlarda kontrol ve belgelendirme hizmeti sunan TÜV SÜD, IATF 16949 Otomotiv Kalite İdare Sistemi kontrolü ve belgelendirme hizmeti alanında da Türk otomotiv kesimine hizmet veriyor.

Türkiye’deki üreticiler ve tedarikçiler, IATF 16949 dokümanı ile maliyet verimliliği sağlarken, milletlerarası otomotiv standartlarının gerekliliklerine uygunluğunu sağlayarak, finansal, kurumsal ve üretimsel risklerini de en aza indiriyor. TÜV SÜD, uzman bilgisi ve deneyimi ile şirketlerin IATF 16949 yahut otomotiv dalınca kabul gören başka standartların şartlarına uygunluğunu pahalandırıyor. Ve bunun sonunda elde edilen kapsamlı değerlendirmeler ve raporların yanında, kurumunuz global olarak tanınan, kalite ve teminat manasına gelen TÜV SÜD doküman işaretini kullanma ayrıcalığını da kazanıyor.

TÜV SÜD Türkiye Hakkında

TÜV SÜD Türkiye, gücünü 155 yıllık güvenlik, kalite ve sürdürülebilirlik deneyiminden alan, tek noktadan teknik servis sağlayan, Türkiye’nin en önde gelen kuruluşlarındandır. TÜV SÜD Türkiye, 1987 yılında, öncelikle sanayi alanında hizmet vermeye başladı. Dalın önder kuruluşlarına milletlerarası standartlarda teknik hizmet sunarak; Türkiye pazarında kısa müddette varlığını güçlendirdi ve 1995 yılında faaliyet alanına idare sistemleri kontrol hizmeti ile otomotiv, eğitim ve eser belgelendirme alanlarını ekledi. Hali hazırda günümüze kadar biriktirdiği geniş sanayi deneyimi ve teknik uzmanlığı; test, eser belgelendirme, nezaret, kontrol, idare sistemleri belgelendirme, bilgi hizmetleri ve eğitim hususlarında teknik hizmet vermemize imkan sağlamaktadır.

TÜV, Almanca’da Technischer Überwachungsverein’nin kısaltması olarak; Türkçe’de Teknik Muayene Birliği manasına gelmektedir. SÜD ise Almanca’da güney manasına gelen ve TÜV SÜD’ün öyküsünün başladığı yeri söz eden kalıcı bir anımsatıcıdır.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu