Uniroyal Lastikleri Continental ile yeniden Türkiye’de

Teknoloji şirketi ve Premium lastik üreticisi Continental, yağmur lastiği uzmanı Uniroyal lastiklerini tekrar Türkiye’de kullanıcıları ile buluşturdu. 50 yıllık tecrübesini yansıtarak, yenilikçi ve en son teknolojilerle üretilen Uniroyal lastikleri, şoförlerin tüm hava şartlarında varacakları yere itimatla ulaşmaları için tasarlandı. Uniroyal lastik modelleri, 13-21 inç jant çapından 145- 295 mm genişliğe kadar uzanıyor. Spor otomobiller için Uniroyal RainSport3 ülkü yaz lastiği olarak öne çıkarken, Rallye 4 x 4 street de SUV araçlar için üstün perfonmansıyla dikkat çekiyor.

Yağmurlu havalarda ve ıslak yol şartlarında üstün performansı ve tasarımı ile öne çıkan Uniroyal Lastikleri, Continental Türkiye teminatıyla yine Türkiye pazarına giriş yaptı.Yağmur lastiklerinin yaratıcısı Uniroyal, Köpekbalığı derisi teknolojisi (Shark Skin Teknoloji) sayesinde su akış türbülanslarını kıymetli ölçüde azaltarak hem inançlı hem de keyifli bir seyahat vaat ediyor.

Köpekbalığından ilham alınarak tasarlandı

Uniroyal lastiklerinin 1969 yılında birinci yağmur lastiğini piyasaya sürmesinden bu yana yağmur uzmanı olarak ününe ün katmaya devam ettiğini söyleyen Continental Türkiye Genel Müdürü Ali Okan Tamer, “Zengin inovasyon geçmişimize gururla bakıyoruz, bunlardan biri olan Shark Skin Teknolojisi (SST), bilhassa ıslak tabanda güvenlik ve sürüş keyfini birleştirerek öne çıkıyor. Tasarım mühendislerimiz, biyometri yardımıyla köpekbalıklarının doğal su dağıtma yeteneklerini taklit ederek yağışlı havalarda harika performans gösteren lastikler yarattı“ dedi.

Suda kızaklama, lastiklerin önünde aracın yükünden daha süratli su biriktiğinde meydana geliyor ve bu şartlarda lastik ve yol yüzeyi ortasında ince bir su katmanı oluşuyor. Bu ince su katmanı ise lastiğin yolu kavramasını engelleyerek yol ile temasını kesiyor ve aracın yoldan çıkmasına sebebiyet verebiliyor. Kavrama olmadan, araç şoförü fren yapamıyor ve direksiyonu çeviremiyor. Köpekbalığı derisi teknolojisi (Shark Skin Teknolojisi) ile çapraz kanallardan suyu süratle tahliye eden Uniroyal lastikleri; suda kızaklama güvenliği, düşük yuvarlanma direnci ve düzgünleştirilmiş yol tutuşu ile üstün güvenlik ve konfor sunuyor.

Uniroyal’in SSR (kendinden dayanaklı run-flat) olarak da isimlendirdiği run-flat lastiklerin yanağı güçlendirildiğinden delinme durumunda lastik yanağının jant ve yol ortasında sıkışıp ezilmesinden kaynaklanan hava kaybı önleniyor. Sonuç olarak, lastik patladığında dâhi şoförler saatte en fazla 80 km süratle 80 km yol gidebiliyor ve yedek lastik taşıma sorunu da ortadan kalkıyor.

İhtiyaca nazaran tasarlandı

Uniroyal lastik modelleri, 13-21 inç jant çapından 145- 295 mm genişliğe kadar uzanıyor. Yaz lastiklerinde ise binek, 4X4 ve hafif ticari araçlar için RainExpert 3, RainSport3, RainSport 5 ve RainMax 3 modelleri öne çıkıyor.

Uniroyal RainExpert 3, suda kızaklama, kısa fren uzaklığı, düşük yuvarlama direnci ve sağladığı yakıt verimliliği ile ıslak yol kurallarında inançlı ve keyifli bir sürüş tecrübesi yaşatıyor. RainSport 3 ise suda kızaklamanın yanı sıra virajda tutunma ve dönüşlerde tam denetim sağlıyor. Kompakt, orta sınıf, üst sınıf ve SUV araçlar için spor lastik RainSport 5, kilometre performansı ile öne çıkıyor. VAN kümesi için geliştirilen RainMax 3 de suda kızaklama, fren ve tutunma performansı, kilometre performansı ve yakıt verimliliği ile ülkü tahlil sunuyor. Uniroyal dört mevsim AllSeasonExpert 2 de suda kızaklamaya karşı yüksek muhafaza ile ıslak şartlarda inançlı sürüş keyfi yaşatırken gelişmiş kuvvet transferi sayesinde kuru yollarda da hassas direksiyon reaksiyonu ve denetimli yol tutuşu sağlıyor.

Uniroyal lastikleri yalnızca performans açısından değil, birebir vakitte tasarım açısından da ön plana çıkıyor. Uniroyal, ayrıntılara gösterdiği itina nedeniyle Reddot tasarım mükafatı ve iF Tasarım Mükafatı 2014 üzere itibarlı ödüllere de layık görülüyor.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu