Volkswagen Binek Araç’a en iyi otomotiv web sitesi ödülü

Bu yıl 19.’su düzenlenen, Altın Örümcek Ödülleri’nin otomotiv kategorisinde birincilik Volkswagen Binek Araç’ın oldu.

Volkswagen’in yeni mobilite dünyasına süratli ahenk sağlamak için tasarladığı, yeni logo ve kurumsal kimliği paralelinde 2020 yılında yenilenen web sitesi, “mobile first” tasarımı ve kullanıcı dostu fonksiyonelliğiyle mükafata layık görüldü.

Web, dijital pazarlama ve taşınabilir teknolojilerin kullanıldığı başarılı proje ve yatırımların ödüllendirildiği, Türkiye’nin en itibarlı dijital tertiplerinden biri olarak kabul edilen Altın Örümcek ödüllerinin 19.’su sahiplerini buldu.

Web ve internet teknolojileri ile pazarlama ve irtibat bahislerinde uzman isimlerden oluşan heyet tarafından yapılan kıymetlendirme sonucunda Volkswagen Binek Araç web sitesi, otomotiv kategorisinde birinciliğe layık görüldü.

Mobil aygıtlara ahenk öncelikli

Site, taşınabilir aygıtlar için optimize edilmiş (mobile-optimized) olmak yerine, öncelikli olarak taşınabilir aygıtlar için tasarlanmış ve masaüstü bilgisayarlara da uyumlu olan (mobile-first) tasarım anlayışıyla dikkatleri çekiyor.

Volkswagen Binek Araç web sitesi, bilhassa Türk tüketicilerine özel hazırlanmış kullanıcı tecrübesi, ultra süratli yüklenen sayfalar için optimize edilmiş teknik altyapı, benchmark düzeyindeki SEO skoru ve daima aktüel tutulan, varlıklı içeriğiyle Volkswagen’in en büyük ve teknolojik showroom’u niteliği de taşıyor.

Değerlendirmede ayrıyeten Facebook ve Instagram üzere firmaların da kullandığı “React“ yazılım lisanı, gerçek vakitli bağlantı imkanı sunan kullanıcı dostu işlevler (Canlı Chat, Volkswagen Live! Manzaralı Görüşme Sistemi ve Online Servis Randevusu) da öne çıkan özellikler oldu.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu