2020 Model Land Rover Defender Tanıtıldı

40 yıldan fazla bir müddettir maceracıların bir numaralı tercihi olan Land Rover Defendır’ın son model aracı Defender 2020 tanıtıldı. 21. yüzyıl dizaynına uygun olarak dizayn edilen araç, eski siluetini korumuş olsa da ikonik bir 4×4 görünümüne ve yesyeni bir dizayna kavuştu.

Önümüzdeki yılın birinci aylarında satışa sunulması beklenen 2020 model Land Rover Defender, şirketin yeni D7x mimarisi odak alınarak tasarlanmış. Dik bir duruş ve fonksiyonel olmasıyla selefine epey benzeyen yeni model, isteğe bağlı olarak 5+2 oturma nizamını de beraberinde sunacak.

Tasarım:

İşlevsellik ve kişiselliğin devam ettiği iç yerde, bol ölçüde saklama alanı ve pratik bir tertip yer alıyor. Bu kapsamda aracın iç yerinde 10 inçlik bir dokunmatik ekran yer alırken bu küçük bilgisayar, bulut yazılım takviyesi sunan “PIVI pro” arayüzünü kullanıyor.

Aracın dış dizaynına gelecek olursak, aracın genel sert dizaynına paralel olarak 2020 model Defender, dayanıklılığı daha da yüksek bir noktaya taşımak üzere tasarlanmış yeni bir D7x mimarisinden yararlanılarak yapılmış.

İç aksam ve öteki bileşenler:

Araçta yer alan yeni yapılandırılabilir arazi yansısı, iki kademeli transfer kutusu, kilitleme merkezi diferansiyeli ve faal art ve kilitleme diferansiyeli, şoförlerin çeşitli topraklar için yeteneklerini optimize etmelerine imkan sağlıyor. Ayrıyeten, 18 ila 22 inç ortasında değişen 12 farklı jant dizaynını bulunan araç, isteğe bağlı olarak farklı renk tonlarında jant renklerini de müşterilerine sunuyor.

ABD’de P300 ve P400 olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle satılacak olan araç; P300 modelinde 4 silindire sahip turbo akaryakıtlı, 300 beygir gücünde ve 2.0’lık bir motora, P400 modelinde ise bunlara ek olarak 6 silindire, 400 beygir gücüne, 550 Nm tork gücüne ve 3.0’lık bir motora sahip olacak.

Yerden yüksekliği 291 mm olan ve 0-100 km/sa suratı 8,1 saniye olarak açıklanan yeni Defender, daima dört çeker sistemiyle de gücüne güç katıyor diyebiliriz.

IAA 2019 kapsamında tanıtılan 2020 Land Rover Defender, pek çok kitleye hitap edebilmek için de 4 farklı aksesuar paketi ile satışa sunulacak; bu modeller ise şunlar olacak: Adventure, Country, Explorer, Urban.

Başa dön tuşu