Volkswagen ID.4 Elektrikli Otomobilin Tanıtım Tarihi

Alman otomotiv devi Volkswagen, tamamı elektrik gücüyle çalışan otomobilleriyle dikkatleri üzerine toplamaya devam ediyor. Volkswagen,2019 yılının eylül ayında Frankfurt Araba Fuarı’nda ID.3 aracı ile adeta gövde gösterisi yapmıştı ama bu modelin öteki pazarlarda farklı biçimde satılacağı söyleniyordu. 

Volkswagen ID.4 olarak ABD piyasasına giriş yapacağı öngörülen araba, ID.3’ün crossover modeli olarak kullanıcıların karşısına çıkacak. Alman otomotiv devinin evvelki açıklamalarında ID.4 arabasının bu sene ilkbahar mevsiminde kullanıcıya sunulacağı bilgisi yer alıyordu fakat rastgele kesin bir tarih belirtilmemişti. Şimdiyse bu bilgi elimize ulaştı ve ID.4’ün ne vakit ve nerede tanıtılacağı netlik kazandı.

Volkswagen ID.4 elektrikli otomobil prototipinin birinci imgeleri:

CarBuzz’ın bir Volkswagen sözcüsünden elde ettiği bilgilere nazaran ID.4, 2020 yılının nisan ayında gerçekleşecek olan New York Araba Fuarı'nda tanıtılacak. Volkswagen’in ABD piyasasına sunacağı ve tamamı elektrik gücüyle çalışması için tasarlanan arabası ID.4’ün elektrikli araba yarışında Alman otomotiv devi için epeyce büyük bir adım olduğu söylenebilir.

Volkswagen ID.4 ve ID.3 arabaları, MEB platformunun son teknoloji özelliklerine sahip. Gelecek yıllarda satışa sunulması planlanan ve elektrik gücüyle çalışan birçok araçta da çok taraflı bir platform olan MEB tercih ediliyor. Volkswagen ID.4, birinci defa 2017 yılında görüntüleri yayınlanan I.D. Crozz konsept aracından ilham alınarak tasarlandı. Üstte paylaştığımız görselde ID.4 arabasının prototipini inceleyebilirsiniz. Şirketin önümüzdeki günlerde araca dair öbür imaj yayınlayıp yayınlamayacağını daima birlikte göreceğiz.

Volkswagen ID.4 elektrikli arabası hakkında sizin öngörüleriniz neler? Volkswagen’in yeni aracı, elektrikli araba yarışında Alman otomotiv şirketini ne kadar ileri taşır? Yorumlar kısmında fikirlerinizi paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu