Volkswagen, Lamborgini İle Ortak Çalışabilir

Volkswagen'in mutabakat yapmayı düşündüğü seçenekler satış yahut stok listelerini içeriyor. Ama görüşmelerin tamamının bilinmeyen yapılmış olması nedeniyle şu an ortada mutabakatın nasıl olacağına dair bir bilgi bulunmuyor. Firmanın İcra Heyeti Lideri Herbert Diess, önlerindeki gelişme ve genişleme planlarını global markaları olan VW, Porsche ve Audi üzerinde ağırlaştırarak kaynaklarını daha verimli bir biçimde kullanmayı hedeflediklerini açıkladı.

Volkswagen temsilcileri ise yorum yapmaktan kaçındılar. Firmanın Amerika depozit makbuzlarındaki bedeli ise %5.7 yükseliş göstererek New York pazarında 17.84$ düzeyine ulaştı. Ayrıyeten Lamborgini'nin üretim yelpazesini ve seçeneklerini genişletmiş olması da şirketin değerini yaklaşık 11 milyar dolar düzeyine çekmesi Bloomberg analistleri tarafından bekleniyor. Urus SUV'nin ve tekrar tasarlanan Aventador'un da şirketin sahip olduğu %30 kar marjını yükseltmesine yardımcı olması bekleniyor.

Diess'in gayesi:

Yatırımcıların büyük bir kısmı Alman üreticinin bisikletten spor otomobillere hatta ağır kamyonlara kadar ulaşan geniş ve zahmetli yapısından vazgeçmesi gerektiğini savunuyordu. Fiat Chrysler'in bir kesimi olan Ferrari NV, şu an yaklaşık 30 milyar dolara bu atılımla sahip olmuş olsa da VW, bu hareketin ve Almanya'da yapılan emsal hareketlerin karşısında duruyordu. 2018'in Nisan ayında koltuğa oturan Diess, Traton kamyon ünitesinin halka arzını yapmak, büyük dizel motorlar ve şanzımanlar yapan ünitelerin planlı satışlarına dayanak vermek üzere işlerle şirketin pahasını yükselten atılımlar yapmayı başarmıştı. Ayrıca Ford Motor Co. ile ticari araçlarda, elektrikli araba ve kendi kendine sürüş teknolojisiyle ilgili geniş bir ittifak oluşturdu.

60 yaşındaki CEO, kıymetli teknolojiye geçişin karşısında dururken şirketin kıymetini maksimize etmeleri gerektiğinin kıymetini vurguluyor. Ayrıyeten şirketin kurucularından olan Porsche-Piech klanının kilit üyelerinin takviyesinin de onunla olduğunu belirtmekten çekinmiyor. Diess, şu anda pazar kıymeti 81 milyar € olan şirketin kıymetinin 200 milyar € (220 milyar $) düzeyine getirmeyi hedeflediklerini söyledi. Onun uğraşları sayesinde VW, hem şu andaki hem de gelecekteki rakiplerinin üzerinde olmayı hedefliyorlar. 

Bu yılın başlarında yapılan ağır tartışmalarla birlikte şirket, Bugatti üzere eserlerin satışını sürdürmeme kararı aldı. Ayrıyeten VW, Lamborgini ile olan mutabakat için hazırlıklara başladı lakin bu süreç gelecek seneye kadar sürebilir.

En Aktüel Haberler
  1. Deepfake Görüntülerinin Büyük Çoğunluğu Yetişkin İçerikli

  2. Google Haritalar’a Yansımış Birbirinden Komik 15 Görüntü

  3. Bir Vakitler Mars’ta Su Olduğunu Gösteren Yeni İmgeler Ortaya…

  4. Apex Legends, Oyuncuların Pratik Yapabileceği Eğitim Alanına Kavu…

  5. Facebook’un Kripto Parası Calibra Logosu Yüzünden Davalık Oldu

  6. Aaron Paul’dan El Camino Açıklaması: Çalıştığım En Bilinmeyen Projeydi

  7. Yenilenen Dizaynıyla 2020 Isuzu D-Max Tanıtıldı: İşte Özellikler…

  8. Meizu Lider Yardımcısı, 16S Pro Plus Modelinin Çıkacağı Tezler…

  9. Xiaomi Redmi 8 Satışa Çıkıyor: İşte Fiyatı Ve Özellikleri

  10. Vivo’nun 3 Art Kameralı Yeni Aygıtı TENAA’da Ortaya Çıktı

Başa dön tuşu