Volkswagen, R Serisi Araçlarının Logosunu Değiştirdi

Alman araba devi Volkswagen, 2019 yılında büyük bir yenilenme sürecinin içerisine girdi. Bu bağlamda şirketin resmi logosunu değiştiren Volkswagen, artık ise performans serisi olan “R” araçlarında kullandığı logoyu değiştirdi. Volkswagen tarafından yapılan açıklamalarda yeni logonun, R serisi için yeni bir başlangıç manasına geldiği belirtildi. 

Şirketin R serisi için hazırlamış olduğu yeni logo, Volkswagen Tasarım Merkezi tarafından geliştirildi. Yeni logo, eskisine göre biraz daha çağdaş, şık ve besbelli bir yapıya sahip. Volkswagen, yeni R logosunun tıpkı şirketin genel logosunda yapılan değişiklikte olduğu üzere dijital platformlarda rahatlıkla kullanılabileceğini açıkladı. 

İşte Volkswagen'in yeni R Logosu

Vokswagen'in R serisi için hazırlamış olduğu yeni logo, daha geniş bir R harfinden oluşuyor. Lakin bu logonun tüketicilere vermek istediği birtakım bildiriler da var. Buna nazaran R harfinin daha büyük ve daha geniş olması, Alman araba devinin güç ve performansa olan bağlılığını gösteriyor. Birebir vakitte bu logo, estetiklik ve şıklığın bir ortada olduğunu gösteriyor.

Konuya ait açıklamalarda bulunan Volkswagen R Genel Müdürü Jost Capito, R serisinin büsbütün coşku ve heyecandan oluştuğunu belirterek, bu seri için çok daha güzel işler yapmak istediklerini ve bununla ilgili çalışmalarını sonuna dek sürdüreceklerini açıkladı. R serisi araçlarını tekrar ele aldıklarını tabir eden Capito, takımlarının marka ve eser imajı üzerinde ağır bir çalışma yürüttüklerini ve önümüzdeki aylarda bu çalışmaların gün yüzüne çıkacağını söyledi.

Volkswagen'in R serisi için hazırlamış olduğu yeni logo birinci olarak, çok büyük bir ihtimalle “Atlas Cross Sport R-Line” modelinde ortaya çıkacak. Geçtiğimiz aylarda düzenlenen New York Uluslararası Araba Fuarı'nda konsept olarak sergilenen aracın resmi tanıtımı sadece birkaç gün sonra, 11 Ekim'de yapılacak. Volkswagen'in bu aracın tanıtımında, yeni R logosunu kullanması bekleniyor.

Başa dön tuşu