Volkswagen’in Yeni Elektrikli Aracı ID.3’ün İç Tasarımı

Geçtiğimiz Mayıs ayında yeni jenerasyon elektrikli aracı ID.3'ün kamuflajlı görüntüsünü ezkaza paylaşan Volkswagen, bu olaydan birkaç gün sonra aracın birtakım ayrıntılarını resmi olarak açıklamıştı.

'Yanlışlıkla' yayınlanan bir görüntüde Volkswagen ID.3'ün iç tasarımı gözler önüne serildi. Süratlice ekran imajları alınan görüntü, kısa bir müddet sonra yayından kaldırıldı. Volkswagen'in Eylül ayında düzenlenecek Frankfurt Motor Show'da resmen tanıtacağı ID.3'ün iç tasarımı, bu manzaralarla birlikte çok net bir biçimde açığa çıktı.

Seat'ın El-Born isimli konsept aracıyla hayli benzeri bir iç dizayna sahip olan Volkswagen ID.3; otomatik cruise control ve şerit dayanak sistemi, sürat, menzil ve son olarak navigasyon gayeli olmak üzere üç farklı ekranla karşımıza çıkıyor. Vites göstergelerini bile ekrana yerleştiren Volkswagen, yeni aracı için epey fütüristik bir dizayna imza atmış.

“Natural Voice Control”, yani Doğal Ses Denetimi isimli bir özelliğin de isminin geçtiği görüntüde, “Merhaba ID, üşüdüm” üzere komutlar vermeniz durumunda aracın sıcaklık derecesini ayarlayarak “Sıcaklık yakında yükselecek” üzere bilgilendirmeler yapıldığı üzere hayli beğenilen ayrıntılar yer alıyor. 

Üç farklı versiyonla kullanıcıların beğenisine sunulacak olan Volkswagen ID.3'ün en üst modeli, 77 kWh bataryasıyla 550 km'ye kadar menzil sunacak. 204 beygir gücünde elektrikli motora sahip olacak ID.3 hakkında öbür tüm ayrıntılar Frankfurt Motor Show'da belirli olacak.

Başa dön tuşu