Türkiye’nin Otomobili’nin Sergileneceği İlk Fuar Açıklandı

Uzun bir çalışmanın akabinde beş şirketin oluşturduğu bir konsorsiyum olan Türkiye’nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG) tarafından tarafından geliştiren yerli ve elektrikli araba, etkileyici dizaynının yanı sıra teknolojik özellikleri ile de takdir toplamıştı.

2022 yılında üretim bandına sokulacak olan Türkiye’nin Otomobili için tanıtım çalışmalarına devam eden TOGG, otomobilden fazla bir teknoloji ürün olarak tanımladığı aracı 24 – 27 Şubat tarihlerinde İspanya’nın Barcelona kentinde düzenlenecek olan Taşınabilir Dünya Kongresi’nde (MWC) sergileyecek.

Türkiye'nin Arabası, MWC 2020'de sergilenecek

TOGG CEO'su Gürcan Karakaş, daha evvel yaptığı açıklamada, aracı araba fuarlarından fazla teknoloji fuarlarına sokacaklarını zaten söylemişti. Bu taahhüdünü yerine getiren Karakaş, konuşmacı olarak yer aldığı MWC 2020’de Türkiye’nin Otomobili’ni dünyaya tanıtacak.

Konuya ait açıklamalarda bulunan Turkcell Bilgi ve Bağlantı Teknolojilerinden Sorumlu Genel Müdür Yardımcısı Serkan Öztürk, “Barcelona'ya otomobilimizi götüreceğiz, göstereceğiz. Birinci sefer yerli otomobilimizi tanıtma fırsatı bulacağız” dedi.

Türkiye’nin Arabası, daha evvel Las Vegas’ta düzenlenen tüketici elektroniği fuarı CES 2020’de tanıtılmıştı. Katıldığı panelde konuşan TOGG CEO’su Karakaş, yerli arabanın özelliklerini ve Türk otomotiv sanayisinin yaşayacağı dijital dönüşümle ilgili kendisini dinleyen kalabalığa bilgi vermişti.

Türkiye'nin Otomobili’nin kanlı canlı tanıtılacağı birinci fuar olan Taşınabilir Dünya Kongresi 2020, 24-27 Şubat tarihleri ortasında İspanya’nın Barcelona kentinde gerçekleşecek.

Başa dön tuşu