Yedi Kişilik Chevrolet Blazer, Resmen Açıklandı

Chevrolet’in yeni 3 sıra koltuk bulunduran aracı Blazer, amiral gemisi SUV olarak mevcut araçları Trailblazer ve Equinox'un üstünde konumlandırılacak. Çin markasının yeni modeline bakacak olursak, ABD pazarında satılan Blazer ile karşılaştırıldığında, Çin pazarındaki versiyonu daha uzun bir art çıkıntı ve daha geniş kapasiteli bir yolcu alanı için kâfi alan sağlayan daha geniş bir tavan çizgisi sunuyor. Oburlarının yanı sıra Cadillac XT6 ile tıpkı GM C1 mimarisine dayanıyor.

Blazer'ın beş kişilik versiyonu üzere, üç sıralı model 2018 Chevrolet FNR-CarryAll konseptinden ilham alan atletik oranlara sahip. Üç sıralı Blazer, Çin'de sportif karakterine uyması için RS ve Redline döşeme düzeylerinde mevcut olacak.

Chevrolet Blazer, 2020’de satılmaya başlanacak

Otomobil üreticisi rastgele bir güç ayrıntısını açıklamadıysa da 233 beygir gücünde, turboşarjlı 2,0L LSY dört silindirli motor ve GM dokuz vitesli otomatik şanzımana sahip tek bir güç aktarma seçeneği bulmayı bekliyoruz.

Chevrolet Blazer, büsbütün yeni Chevrolet Menlo KONUT ile birlikte üretilmeye başladı ve ikisi de 22 kasım – 1 aralık tarihleri ortasında gerçekleşecek olan 2019 Guangzhou Araba Fuarı'nda sergilenecek. Yedi kişilik SUV, GM’in Jinqiao tesisinde inşa edilecek ve 2020 yılının başlarında bayilere varacak.

Şimdilik, üç sıralı Chevrolet Blazer'ın öbür pazarlarda sunulacağına dair hiçbir gösterge yok. Chevrolet Traverse eserinin çok büyük olduğu için satılmadığı Çin üzere pazarlar için yeni Blazer ülkü bir büyüklükte üzere görünüyor.

Başa dön tuşu