Yerli Otomobilde Merak Uyandıran Kilometre Detayı

Yerli araba projesinin gerisindeki şirket olan Türkiye'nin Arabası Teşebbüs Kümesi (TOGG), son birkaç gündür toplumsal medyadan paylaştığı görsellerle araca dair heyecan dozajını daha da artırdı. Birinci evvel arabanın farklarını gördük. Akabinde ızgarasında lale motiflerinin olduğunu öğrendik.

Bugün arkası gerisine iki paylaşım daha yapan TOGG, evvel aracın SUV segmentinde olduğunu onaylayarak tam elektrikli bir araba olduğunu ilan etti. Akabinde aracın kokpitinin konsept görselleri ile iç yer dizaynına birinci bakışımızı attık.

Paylaşılan fotoğraftan yola çıkarak, aracın hayli ferah ve kaliteli bir iç yere sahip olduğunu söyleyebiliriz. Deri direksiyon, iç ambiyans aydınlatması, dokunmatik bilgi-eğlence ekranı ve uçtan uca dijital hayalet gösterge, kokpitin etkileyici özelliklerinden yalnızca birkaçı. Ayrıyeten araçta rastgele bir anahtar girişinin bulunmadığını da söylemiş olalım. 

Dikkat edenler olmuştur; aracın iç yerini gösteren fotoğraf, İstanbul’un fethine vurgu yapılarak tam 14:53’te paylaşıldı. Ama TOGG’un sayılarla oyununun sadece bununla sonlu olmadığı görülüyor. Yerli arabanın kokpitindeki bir ayrıntıda dijital hayalet gösterge panelindeki kilometre bilgisi oldu. 

Gösterge ekranında aracın 120 kilometrede olduğu bilgisi yer alıyor:

Yerli arabanın gösterge ekranında aracın 120 kilometrede olduğu bilgisi yer alıyor. Kelam konusu sayının manası ve neden tercih edildiği şu an için tam bir muamma; lakin bu sayının alelade bir halde seçilmediğini kestirim ediyoruz. 120 sayısının neye işaret ettiğini yarınki ön gösterim sırasında öğrenebiliriz. C segmenti bir elektrikli SUV modeli olan yerli araba, yarın Gebze’deki Bilişim Vadisi'nde düzenlenecek aktiflikte tanıtılacak. 

Başa dön tuşu