Yerli Otomobilin Tanıtımının Yapılacağı Alandan İlk Bilgiler

Türkiye'nin çok uzun vakittir beklediği yerli araba projesi, nihayet gerçek oluyor. Türkiye'deki 5 esaslı kurum tarafından yapılan ve çok kısa bir mühlet sonra tanıtılacak olan yerli araba, tüm Türkiye'yi kendisine kilitlemiş durumda. Yerli arabası görme fırsatı yakalayan birinci isimler, Gebze'deki tanıtım alanını doldurmaya başlamış durumdalar. 

Şimdiyse yerli arabanın tanıtılacağı alandan birinci görüntüler ve yerli arabayla ilgili birinci ayrıntılar gelmeye başladı. Alanda bulunan basın mensupları, ellerindeki bilgileri yavaş yavaş servis etmeye başlamış durumdalar. Dilerseniz lafı daha fazla uzatmadan, Türkiye'nin birinci yerli arabasının tanıtılacağı alandan gelen görüntü ve bilgilerin neler olduğuna geçelim.

Geçmişe hürmet: İhtilal de tanıtım alanında

Yerli arabanın tanıtılacağı alan hem yeni yerli araba hem de geçmişten birtakım izler bulunduruyor. Üstte görmekte olduğunuz araç, Türkiye'nin geçmiş devirlerdeki yerli otomobil teşebbüslerinden olan “Devrim“e ilişkin. TOGG, tamamlanan birinci yerli aracı tanıtmadan evvel Devrim'i de ziyaretçilere göstermek istemiş ve tanıtım alanında bulunan 3.000 iştirakçi, yerli araçtan evvel Devrim'i inceleyebiliyor.

Karşınızda yerli arabanın şasisi

Yerli arabanın en çok merak edilen hususlarından bir tanesi, aracın nasıl görüneceği ile ilgili. Üstte görmekte olduğunuz fotoğraf ise yerli arabanın şasisini gözler önüne seriyor. TOGG, yerli arabası sergilemeden evvel aracın şaşesinin ziyaret edilebilmesini sağlamış. Böylece yerli araçla ilgili birinci izlenimlere sahip olabiliyoruz.

Yerli arabanın güç aktarma birimleri

Tanıtım alanından edinilen birinci bilgiler, yerli arabanın motor gücünün 150 kW olacağını gösteriyor. Yerli arabanın iki çeker varyantı 200, dört çeker varyantı ise 400 beygir gücü sunacak. Ayrıyeten yerli arabanın sahip olacağı süratli şarj takviyesi, bu aracın 30 dakikanın altında yüzde 80 oranında şarj olmasını sağlayacak. Tüm bunlara ek olarak yerli arabanın bataryaları, 300 ve 500 kilometre menzil sunabilecek.

Türkiye'nin birinci yerli arabası, günümüz teknolojileriyle dolduruldu. Bu teknolojik özelliklerin tahminen de en dikkat çekicisi ise yerli arabanın 4G ve 5G desteğine sahip olacak olması. Mühendisler, bu temas takviyesi aracılığıyla araca uzaktan yazılım güncellemeleri gönderebilecek ve arıza durumunda müdahale edebilecekler.

TOGG, yerli arabanın tanıtılacağı alana bir de simülasyon hazırlamış. Böylece iştirakçiler, yerli aracı deneyimleme imkanı bulabiliyorlar. Gebze'de tanıtılacak yerli arabayla ilgili birinci izlenimler bu formdaydı. İlerleyen dakikalarda yeni arabayla ilgili açıklamalar başlayacak ve bizler de sizler için, yerli arabayla ilgili paylaşılacak yeni bilgileri paylaşmaya devam edeceğiz. 

Başa dön tuşu