Yerli Üretici Karsan’ın Atak Modeli Yenilendi

8 metre araç sınıfının yaratıcısı olan ve bu alanda değerli işler başarmış olan Atak, yenilendi. Üst seviye bir teknolojiyle donatılarak şoförün konforunu arttıran ikinci jenerasyon Atak, yeni LED gündüz farlarıyla ve yeni dış dizaynıyla daha çağdaş bir görünüşe sahip oldu. 

Atak, 3 kesimden oluşan ön tamponunun getirdiği bir avantajla birlikte kolay ve süratli servis müdahalesi sunarak servis maliyetini de düşürüyor. Bu sayede azamî verimlilik elde etmeyi de sağlıyor. Yenilenmiş dizaynıyla birlikte gelen kavisli ön burnu, “L” formlu yuvalar içerisine yerleştirilmiş LED gündüz farları ve keskin bakışlı yatay farları sayesinde ise daha sportif ve şık bir görünüm kazanmayı başarmış. Ayrıyeten art tarafında bulunan parlak siyah alana pozisyonlandırılmış olan dikey LED farları ve ızgara ayrıntıları ile tasarım ayrıntıları tamamlanmış. Tek noktadan müdahelenin kolaylaştırılması ile birlikte de servis kolaylığı sağlandığı için aracın müdahele edilmesi hayli kolaylaşmış.

Yeni Atak'ın özellikleri:

Yeni jenerasyon Atak, hem yolcu için hem de şoför için konforlu hale getirilmiş. 8 metre sınıfının öncüsü olan araç, Elektrikli ısıtmalı yan aynalarla birlikte satışa sunuluyor. VDV (Alman Taşımacılar Birliği) standartlarına uygun ergonomik izole şoför kabininde kullanıcı dostu tuş sistemi, sportif yeni direksiyon tasarımı ve 6 istikamete ayarlanabilen şoför koltuğu üzere özellikleriyle dikkatleri üzerine çekiyor. Yolcu tarafı için de birçok yenilik mevcut. Engelli rampasının, kneeling özelliğinin (Şasi Yana Yatma), Wi-Fi donanımının ve USB girişlerinin de eklenmesiyle birlikte yolcular için çok daha konforlu bir seyahat imkanı sağlıyor. Ayrıyeten yolcu koltukları da yenilenmiş durumda. 

Ama aracın en değerli özelliklerinden biri de yeni çevreci motoru. Euro IV emisyon kıymetlerine ahenk sağlamayı başaran motor, 4.5 litrelik FPT NEF4 turbo dizel, 186 HP güce ve 680 Nm tork özelliklerine sahip. Bunlarla birlikte yüksek güce ve düşük emisyon bedellerine sahip olmayı başarıyor.

Önümüzdeki yıllar içerisinde aracı sıklıkla yollarda görmeye başlayacağız üzere gözüküyor.

Başa dön tuşu