2019 Range Rover Arttırılmış Gerçeklik Uygulamaları

Otomobil kullanmak bilhassa yeni şoförler için sıkıntı bir iş. Hele ki arabası de yeni aldıysanız bu süreç en tecrübeli şoför için bile güç bir hal alabiliyor. Yeni bir otomobile alışmak vakit alan bir süreç. İşte tam da bu yüzden Range Rover 2019 modelinde kullanıcıların işlerini kolaylaştıracak bir yenilikle karşımıza çıkıyor. Yeni Range Rover Arttırılmış gerçeklik uygulamalarıyla birlikte kullanıcılara yardımcı olacak yeniliklerle birlikte geliyor. İşte yeni Range Rover ile gelecek özellikler:

Karışıklığı minimuma indiriyor:

Land Rover'ın iGuide uygulaması karışıklığı en aza indirmek için tasarlanmıştır. Telefonunuzu otomobilin içinde dolaştırdığınızda bir artırılmış gerçeklik formu kullanmaya başlar. Mesela telefonu yan kapının üzerine getirirseniz, oradaki düğmeler yanacaktır. Güneş tavanı denetimlerini işaret ederseniz, bu düğmelerin vurgularını görebilirsiniz. Bu vurguların rastgele birine tıkladığınızda, kılavuzun bu bölümüne basit bir tıklama ile erişebilirsiniz. Tıpkı durum otomobilin içerisinde yer alan öteki düğmeler ve bölmeler için de geçerli. Neyin nerede olduğuna basitçe bakabilerek karışıklığın önüne geçebiliyorsunuz.

Her ne kadar argümanları bunun arttırılmış gerçeklik kullanılarak yapıldığı istikametinde olsa bile, gerçek biraz bunun ötesinde. Uygulamayı bir Range Rover SVR sahibi olmadan da kullanabiliyorsunuz. Uygulamaya girip öteki bir aracın içerisinde kullanmaya çalıştığınız vakit, uygulama farklı bir araçta olduğunu algılamıyor. Bu da uygulamanın arttırılmış gerçeklik ya da kamera kullanmadığının bir göstergesi.

Her ne kadar biraz uydurma de olsa, uygulama aracın içerisinde çok hoş ve stabil bir halde çalışıyor. Aracı öğrenmenizde ve kullanmanızda sizlere yardımcı oluyor.

Ne olursa olsun bu gelişme gelecekteki araçların arttırılmış gerçeklik ile iç içe çalışmasının önünü açıyor. İlerde çok daha fazla araçta arttırılmış gerçeklikle ile ilgili uygulamalar görüyor olacağımıza ve arttırılmış gerçekliğin hayatlarımızın bir kesimi haline geleceğine emin olabilirsiniz. 

Başa dön tuşu