2019’da ‘Yılın Otomobili’ Ödülünü Kazanan 6 Araba

Her yıl Business Insider ve Motor Trend üzere birçok yayıncı ve şirket, 'Yılın Otomobili' ödülü için farklı araçları seçiyor. Bu yılın listelerinde ise Jaguar I-PACE ve Lamborghini Urus üzere üst seviye arabalar vardı. Chevrolet Corvette; Motor Trend ve Detroit Free Press’te toplamda iki defa aday gösterildi ve her ikisinde de 'Yılın En Güzel Otomobili' seçildi.

Elbette listedeki tüm adaylar lüks arabalardan oluşmuyordu. Bu noktada pick-up kamyonet olan RAM 1500, Business Insider’dan ‘Yılın Otomobili’ mükafatını alırken Mazda 3 ise ‘Yılın Bayan Otomobili’ ödülüne layık görüldü. Dilerseniz artık 2019 yılında ödül kazanmış olan başka araçlara daha yakından bakalım.

1. RAM 1500

‘Yılın Otomobili’ olarak seçtiği RAM 1500’ü “Günümüzde satışa sunulan en konforlu sürüş ve kışkırtıcı dizayna sahip tam boyutlu pick-up” sözleriyle tanıtan Business Insider, birebir vakitte 2019 yılı boyunca kullandıkları tüm General Motors, Ford yahut Fiat Chrysler araçlarının içinden en güzelinin RAM 1500 olduğunu da belirtiyor.

2. Lamborghini Urus

2019 Robb Report Yılın Otomobili kazananı olan Lamborghini Urus, altı sürüş modu ve aerodinamik olarak optimize edilmiş sürüş ve yol tutuşu nedeniyle 'sınıfına meydan okuyan' ilk muhteşem SUV olarak lanse ediliyor. Araçta 4,0 litrelik çift turbo V-8 bir motorun yanı sıra 650 beygir gücü bulunuyor. Tam bir canavar olan araç, 0'dan 100'e sırf 3,6 saniyede ulaşırken azamî suratı ise 305 km/sa.

3. 2020 Chevrolet Corvette

2020 model Corvette’in tasarımı hakkında konuşan Detroit Free Press, araçtaki ikonik ışıklar ve çamurluklar hâlâ olsa da arabanın 'hayal edilenden daha uygun olduğunu' söylüyor. Sadece Free Press ödülüyle kalmayan Chevrolet Corvette, birebir vakitte Motor Trend tarafından da ‘Yılın Otomobili’ olarak seçildi.

4. Jaguar I-PACE

Listedeki tek elektrikli araba olan Jaguar I-PACE, Dünya Araba Ödüllerinde üç farklı şampiyonluk kazandı: 2019 Dünyada Yılın Arabası, Dünyada Yılın En Güzel Çevreci Arabası, Dünyada Yılın En Âlâ Dizaynlı Arabası. Dünya Araba Ödülleri’nde bir araba, tıpkı yıl birinci kere üç kategoride ödül kazandı ve araç, 24 ülkeden 86 otomotiv müellifinden oluşan bir panelde seçildi.

5. Mazda 3

30 farklı ülkeden bayan heyetlerin iştirakiyle 2019 Dünyada Yılın Bayan Otomobili mükafatına layık görülen araç Mazda 3 oldu. Girdiği kıyasıya rekabette Audi E-Tron, Tesla Model 3 ve BMW 3 serisi üzere rakiplerini alt etmeyi başaran Mazda 3, her zamankinden daha geniş bir müşteri kitlesine hitap etmesiyle de dikkatleri çekmeyi başardı.

6. Toyota GR Supra

Toyota GR Supra; 335 beygir gücü, şıklığı ve çevikliği sayesinde Esquire tarafından ‘Yılın Otomobili’ olarak seçildi. Esquire’a göre spor otomobillerin herkes için olması gerekiyor ve tam 21 yıl ortanın akabinde gelen yeni Supra bunu sağlıyordu.

Farklı otoriteler tarafından ‘Yılın Otomobili’ olarak seçilen araçları derlediğimiz listemizin burada sonuna geliyoruz. Bu ve bunun üzere içeriklere ulaşmak için bizi takipte kalabilirsiniz.

Başa dön tuşu