2020 Ford Mustang Shelby GT500 Yeşil Rengine Kavuştu

Devasa bir araba koleksiyonuna sahip olan Barrett-Jackson Auction CEO'su Craig Jackson, kıymet biçilemez araçlarının ortasına yakın vakit evvel ikonik bir model daha eklemişti. Amerikalı milyarder, bu yılın başlarında birinci 2020 Ford Mustang Shelby GT500 modelini Scottsdale Müzayedesinde düzenlenen açık artırmada tam 1,1 milyon dolara satın almıştı.

Bilmeyenler için; Jackson’ın sahip olduğu Arizona merkezli Barrett-Jackson Auction, klasik otomobiller ve antika otomobillerin müzayedesinde uzmanlaşmış bir şirket. 1995 yılından bu yana şirketin CEO koltuğunda yapan iş insanı, imali iki yıl süren milyonlarca dolarlık özel garajı ile sık sık gündeme geliyor.

Jackson halihazırda zümrüt yeşili rengindeki 1968 Shelby EXP Prototype modeline sahipti. Koleksiyonuna yeni kattığı 2020 Ford Mustang Shelby GT500’i ikonik modelle uyumlu hale getirmek için Ford ile iş birliği yapan milyarder, en sonunda dilek ettiği imaja kavuştu: Yeşil renkte bir 2020 Ford Mustang Shelby GT500.

İşte 1968 Shelby EXP Prototype ile tıpkı renkteki 2020 Ford Mustang Shelby GT500​

Ford, yeşil boyayı orjinaline uygun hale getirmek için iki farklı tondaki yeşil boyayı birleştirdi. Kendi boya kataloğunda dahi bulunmayan epeyce çarpıcı bir çarpıcı bir yeşil renk elde eden Amerikalı şirket, Jackson’ın hayalini gerçeğe dönüştürdü.

Jackson, “Bunu isterken, ne kadar harika bir teşebbüs olacağını sahiden bilmiyordum, fakat BASF ve Penske'deki boya uzmanları inanılmaz bir iş çıkarttı. Ford takımı hayallerimin gerçeğe dönüşmesine yardımcı olmak için ellerinden geleni yaptı. Emekleri için onlara minnettarım” sözlerini kullandı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu