2020 Model Porsche Taycan Üretimi Başladı

Porsche, geçtiğimiz hafta Porsche Taycan Turbo ve Taycan Turbo S modellerini tanıtmıştı. Bu tanıtımın üzerinden şimdi bir hafta geçmiş olmasına karşın Porsche, iki aracın seri üretimine başladığını açıkladı.

Aslında bu müddet, başka Porsche araçları ve birtakım araba üreticileri ile karşılaştırıldığında biraz olağan görülebilir lakin bahis elektrikli arabalara geldiğinde Porsche’nin bu kadar erken davranması normlara alışılmamış üzere duruyor. Örnek vermek gerekirse Tesla, Model Y isimli arabasını bu yılın mart ayında tanıttı lakin Elon Musk, üretimin 2020 sonbaharından evvel başlamayacağını belirtmişti.

Yeni Taycan modelleri, birinci olarak Avrupa'da satılacak:

Porsche, Taycan modellerinin birinci versiyonlarını sadece Avrupa’daki müşterileri için üretiyor. Bu da Amerika Birleşik Devletleri’nin henüz Taycan modeline kavuşamayacağı manasına geliyor. Porsche’nin yaptığı açıklamaya nazaran ABD’nin Taycan modellerine kavuşması, bu yılın sonlarına hakikat olacak.

Porsche, bu elektrikli araçları üretmek için Zuffenhausen şehrinde açtıkları yeni bir fabrikayı kullanıyor. Şirket, fabrikanın içerisinden de birçok fotoğraf paylaşmaktan çekinmiyor. Porsche, yalnızca Taycan üretimi için 1.500 yeni personel alımı yaptığını belirtiyor. Şirketin bu teşebbüslerinin satışlara olumlu yansıyıp yansımayacağı konusu ise şimdiden merak konusu.

Porsche'nin elektrikli araba pazarındaki bu teşebbüsü, pazarın en büyük aktörlerinden Tesla ile de sağlam bir rekabet ortamı oluşturacak. Bilhassa iki şirketin tıpkı anda satış yaptığı ülkelerde hangi araçların daha fazla tercih edileceği, elektrikli araba pazarının geleceği için kıymetli ipuçları da sağlayacak.

Başa dön tuşu