2020 Porsche Taycan, Hız Testi İçin Yollara Çıktı (Video)

2020 Porsche Taycan, kendi üzere elektrikli arabalara meydan okumak için yollara çıktı. Çabucak çabucak herkesin aşina olduğu Alman otobanının sürat sonu olmayan bölgelerinde tam gaz test edilen Taycan, tatmin edici sonuçlar verdi.

Aslında şirketin paylaştığı bilgilerde azamî sürat bedeli 260 km/sa olarak belirtilmişti. The Fast Lane Car isimli YouTube kanalı ise arabanın bataryasının suratına tesir edebildiğini ve arabanın sürat sonunun batarya doluluğuna nazaran değiştiğini keşfetti.

2020 Taycan’da değişken sürat sonu bulunuyor

Kendi konutunda otobana çıkan Porsche Taycan, birinci etapta düşük batarya şarjı ile test edildi. Taycan’ın düşük şarjdaki performansında sürat hududu saatte 244 kilometreye sabitlendiği keşfedildi. Daha sonra süratli şarj istasyonunda şarjı doldurulan Taycan, bir deneme için daha yola çıktı.

Bataryası büsbütün dolu olan Taycan’ın verilerinin ise değişkenlik gösterdiği ortaya çıktı. Şarj edildikten sonra yola çıkan Taycan, saatte 268 kilometre sürate ulaştı. Bu bilgilerin araba üreticisi Porsche’nin paylaştığı datalardan de yüksek olması şaşırttı. 616 beygir gücüne sahip bu elektrikli canavarın otobandaki performansını izlemek istiyorsanız, aşağıdaki görüntüye göz atabilirsiniz.

Başa dön tuşu