2020 Toyota Yaris Hybrid İddialı Tasarımıyla Tanıtıldı

Toyota’nın en bilinen araç modelleriden olan Yaris’in hibrit versiyonunun 2020 modelleri tanıtıldı. Toyota mühendislerinin Yaris Hybrid’in gövdesi üzerinde yaptıkları değişiklikler, genel tasarımı Yaris’in hatchback versiyonun dış görünüşüne yaklaştırıyor. 

Toyota Yaris Hybrid’in dingil açıklığı 2019 modele nazaran 5 cm daha artırılmış durumda. Dingil açıklığında 5 cmlik artış olmasına karşın araç gövde boyutunu aynı formda muhafazaya devam ediyor. Dingil açıklığındaki artış, aracın toplam yüksekliğinin 4 cm düşürülmesi ile dengelendi. Aracın koltuklarının daha düşük bir oturma konumuna getirilmesi ile aracın tavan boşluğu da evvelki modelde olduğu üzere kendini koruyor. 

Toyota Yaris Hybrid’in yeni tasarlanan gövdesine, iç kabindeki değişiklikler eşlik ediyor. Yaris Hybrid’in gösterge panelinde var olan 10 inçlik ekran, Yaris mühendisleri tarafından büsbütün elden geçirildi. 

Toyota Yaris Hybrid’in gücü, üç silindirli motordan geliyor. Yaris Hybrid’in motorunda yapılan iyileştirmeler ile araç yüzde 15 oranında daha fazla güç kazanıyor. Tıpkı vakitte iyileştirmeler, aracın yakıt iktisadını de yüzde 20 oranında verimli hale getiriyor. 

Ünlü araba üreticisi, Yaris Hybrid’de bulunan nikel-metal hibrit ünitesini, lityum-iyon pil ünitesi ile değiştirdi. Yaris Hybrid’e eklenen yeni pil ünitesi daha uygun bir performans ve hafif bir gövde vaat ediyor. Toyota, yeni pil ünitesi, eski pil ünitesinden yüzde 27 oranında daha hafif. 

Başa dön tuşu