8. Nesil Volkswagen Golf Çarpışma Testi Sonuçları

Volkswagen, tanınan hatchback modeli Golf’ün uzun vakittir beklenen yeni versiyonunu geçtiğimiz ekim ayında tanıtmıştı. Hem kokpit hem de dış tasarımı çokça sevilen 8. kuşak Golf, beş adet hibrit modelle birlikte gelmişti. 

Alman marka, şimdiye kadar 35 milyondan fazla satan 2020 Volkswagen Golf’ün merak edilen çarpışma testi sonuçlarını açıkladı. Euro NCAP testlerine tabi tutulan yeni Golf, çarpışma testlerinden 5 yıldızla ayrılmayı başardı. 

Yetişkin yolcu muhafazada yüzde 95, çocuk yolcu müdafaada yüzde 89, yaya muhafazasında yüzde 76 ve güvenlik yardımcısı kategorisinde yüzde 78 puan alan 2020 Volkswagen Golf, ne kadar inançlı bir araba olduğunu herkese kanıtlamış oldu.

2020 Volkswagen Golf, çarpışma testlerinden geçer not aldı

8. kuşak Golf, her ne kadar başarılı bir güvenlik performansı gösterse de, kusursuz değil. O denli ki, aracın yandan aldığı darbede sol art kapısının açıldığı tespit edildi. Mevzuya ait değerlendirmelerde bulunan Euro NCAP genel sekreteri Michiel van Ratingen, günümüzde kaza anında kapıları açılan araçların epeyce az olduğunu ve Volkswagen’in buna sebep olan temel sorunu ivedilikle bulması gerektiğini tabir etti. 

Buna karşın Alman marka, araçlarda standart olarak sunulan otomatik kapı kilidinin bu sorunu önleyeceğini belirtiyor. 2020 Volkswagen Golf hakkında daha fazla bilgiye sahip olmak için buradaki haberimizi okuyabilirsiniz. 

2020 Volkswagen Golf çarpışma testi:

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu