Açıldığı Zaman 4 Kişilik Karavana Dönüşen Transit Kamyonet

Ford ve Westfalia, Nugget adındaki kamyoneti tekerlekleri olan küçük bir konuta dönüşmek için bir ortaya geldi. Kamp minibüsü, ocak ayından bu yana Avusturya, Belçika, Almanya, İtalya, İsviçre ve Birleşik Krallık da dâhil olmak üzere Avrupa pazarlarında mevcut durumda.

Ford Avrupa’nın Ticari Araçlar Genel Müdürü Hans Schep, açıklamada “Kamp minibüslerinin sunabileceği özgürlüğü ve eğlenceyi kabul ediyoruz. Almanya’da çok sevilen Transit Custom Nugget’ı macera arayan daha çok şahsa sunabilmek için heyecanlıyız” diyor. Araç, standart şasi ve standarttan 36,5 cm daha uzun olan uzun şasi olarak iki tipte üretiliyor.

Kamyonet, 2 adet çift kişilik yatak bulunduruyor ve içinde tıpkı anda 4 kişi konaklayabiliyor:

Ford Nugget, birebir vakitte farklı çatı tiplerine de sahip. Ayrıyeten ahşap efektli döşeme, araba üreticisine nazaran pratik ve kolay temizlenebiliyor.

Mutfakta çiftli gazlı ocak, çelik evye ve 40 litrelik bir buzdolabı bulunuyor:

Nugget'ta su, 41 litrelik bir su deposu tarafından sağlanıyor. İçerisindeki katlanabilir masaya 5 kişi sığabiliyor. Öne bakan tezgah, üç kişilikken sürücü ve ön yolcu koltukları, geriye bakacak formda dönebiliyor. Açık havada yemek yemek için ayrıyeten 2 sandalye ve 1 tentenin bulunduğu bir katlanabilir masa bulunuyor.

Minibüste art cam, iki sıra açılır pencereler ve bagaj kapağı için ısıtmalı bir pencere bulunuyor:

Yolculuk esnasında çevreyi görebilmenizi sağlayan pencereler, Ford Nugget'ta epeyce uygun bir görüş alanı sunuyor.

Kamyonet, Ford’un akıllı cümbüş sistemi SYNC 3 ile birlikte geliyor:

Minibüste trafik, yaya ve çarpışma öncesi ihtarları, geniş görüş kamerası ve adaptif cruise control sistemi üzere sürücü yardımı özellikleri bulunuyor.

Araçta yakıt tasarruflu 2,0 litrelik EcoBlue motoru yer alıyor:

Müşteriler, her biri 6 vitesli manuel yahut otomatik şanzımanlı 138 beygir gücü ve 168 beygir gücü motorlar ortasında seçim yapabiliyorlar. Araçta, bir prize yakın park edildiğinde güç kaynaklarını şarj etmeyi sağlayan 230 ve 240 V'luk harici şarj girişleri de bulunuyor. Ayrıca yardımcı bir ısıtma sistemi, gece park hâlindeyken minibüsü sıcak tutuyor.

Başa dön tuşu