Android Auto Güncellendi: İşte Tüm Yenilikler

Google, Android işletim sistemiyle çok geniş bir ekosisteme hizmet ediyor. Akıllı telefonlar, televizyonlar, tabletler ve arabalar üzere pek çok alanda bu işletim sisteminden faydalanıyor. Google'ın arabaların multimedya sistemlerinde kullanılan Android Auto da bunlardan bir tanesi. Android Auto, artık yeni bir güncelleme alıyor.

Google, mayıs ayında Android Auto'nun güncelleneceğini ve yesyeni bir arayüze sahip olacağını söylemişti. Birtakım kullanıcılar toplumsal medya platformlarında Android Auto'nun yeni sürümünü haziranda kullanmaya başladıklarını söyledi lakin Google bu durumu yalanlamıştı. Reddit kullanıcılarından gelen bilgilere nazaran ise Android Auto'nun yeni sürümü, birçok kullanıcı tarafından kullanılmaya başlandı.

Android Auto'nun son sürümü v4.5.5928 olarak isimlendiriliyor ve daha okunaklı yazı tipleri, daha koyu renkler, yeni bir gezinti çubuğu ve yeni bir bildirim merkezi üzere pek çok yeniliği içeriyor.

Ancak Android Auto, şu an tüm kullanıcılar tarafından kullanılamıyor. Kimi kullanıcılar bu sürüm güncellemesini yaptıktan sonra ilişki sıkıntılarını yaşadıklarını söz ederek zahmetle temas kurduklarını söylüyorlar. Kimi kullanıcılar ise rastgele bir sorun yaşamadıklarını söylediler.

Android Auto; Google Play Store üzerinde bulunuyor lakin burada Google, açıkça bir sürüm numarası belirtmeyerek “Cihaza nazaran değişir” ibaresine yer veriyor. Lakin harici internet sitelerinde Android Auto'nun v.4.5.5928 sürümü bulunuyor. Ufak bir Google aramasıyla, Android Auto'nun son sürümünü edinebilirsiniz.

Başa dön tuşu