Aston Martin, Otonom Araçların Dünyasına Hazırlanıyor

Aston Martin, otonom araçların dünya genelinde yaygın bir ulaşım aracı hâline gelebileceğini öngörerek radikal bir biçimde sanayi değişikliğine hazırlanıyor. Aston Martin, bundan sonra otonom araçlara yük verecek.

Londra'da düzenlenen Driving the Future aktifliğine katılan Aston Martin yöneticisi Nikki Rimmington, firmanın ve Lagonda'nın kullanıcı tabanının inanılmaz halde değişeceğine inandığını açıkladı. Rimmington'a göre ihtiyaçlarımızın değişmeye başlaması ve satın alma gücünün artması üzere faktörler Aston Martin’in müşteri tabanını büyük ölçüde değiştirecek. Ayrıyeten Rimmington, artan kentleşmenin yanı sıra daha hareketli ve yaşlanan nüfusun marka üzerinde tesirli olacağını söyledi. Rimmington, “Otonominin tüm potansiyellerini kıymetlendirmek gerekiyor. Bizim için en değerli olan şey, bir yere süratli bir biçimde gidebilmek. Otonom sistemlerin bunu desteklemesini bekliyoruz” açıklamasını yaptı.

Aston Martin’in bu fikrine bakınca otonom araçların kentlerde toplu olarak kullanılan ve uygun fiyatlı araçlar olabileceğini düşünebilirsiniz ancak durum şu an bu türlü değil. Rimmington, İngiliz araba üreticisinin varlığını üst seviyede tutabilmek gayesiyle otonom araç teknolojisinde kullanacağı hizmet ve gereçlerin çok üst seviye olabileceğini söyledi ve geliştirilmiş otonom araçlardan işletmeler için filolar oluşturulabileceğinden bahsetti.

Aston Martin, şu anda bir farklı klasmanlarda araçlar üretirken Legonda, önümüzdeki birkaç yıl içinde ortaya çıkacak olan büsbütün elektrikli bir sedan ve SUV’u piyasaya sürmeyi planlıyor.

Başa dön tuşu