Audi, 2020 Model SUV’si SQ7 TDI’ı Tanıttı

Otomobil bölümünde önde gelen firmalar ortasında yer alan Audi, bütün araçlarını misal bir dizayna büründürmeye ve motorlarını güçlendirmek için çalışmalarına devam ediyor. Yeni tanıtılan 2020 Model SQ7 TDI da bu çalışmalardan nasibini alıyor. 

Aracın içinde, 900 Nm üzere yüksek bir tork üretebilen bir dizel motor olan 4.0 litrelik V8 TDI bulunuyor. Bu motoru daha evvel Bentley Bentayga Diesel, VW Touareg, SQ8 üzere çeşitli araçlarda da gördük. 

Bu motor sayesinde araç, 1250 dönemde 900 Nm torka çıkabiliyor. 435 beygirlik motor, aracın 0-100 km/s hızlanmasını 4,8 saniyede yapmasını sağlıyor. SQ7’nin en yüksek suratı ise 260 km/s olarak açıklandı. 

Dış görünüş olarak baktığımızda ise araç, bir ay evvel makyajlanan Q7 modeli ile emsal bir imgeye sahip oldu. Son devrin modası olduğu üzere bu aracın da ön ızgarası daha uzun hale geldi. Ayrıyeten ön ve art farların tasarımı da değişime uğradı.

Aracın art kısmında 4’lü egzoz çıkışı yer alıyor. Bagaj kapağı üzerine de bir fardan başkasına kadar uzanan bir metal şerit eklendiği gözden kaçmıyor. Aracın çeşitli bölgelerinde , mat gümüş renkli yan ayna kapağı üzere görünüşünü daha çağdaş hale getiren ayrıntılar yer alıyor. Aracı isterseniz ekstra fiyat ödeyerek ayrıntıları siyah olacak bir paketle de alabiliyorsunuz. Audi Exclusive üzerinden giderseniz, özel renkler ortasından seçim yapma talihiniz oluyor. 

Aracın jantları, yapısına uygun olarak 20 inç seçilmiş durumda. SQ7’nin durma yeteneğini Q7’den daha güzel hale getirmeyi amaçlayan Audi, bu araçta daha büyük fren diskleri tercih etti. 

Aracın ön panel dizaynında da Q7’lerde de olan yeni çift ekranlı konsol tasarımı kullanıldı. Eski kaba dijital konsolun ve analog klima düğmelerinin yerini bu iki yeni ekran alırken, Audi’nin Virtual Cockpit ismini verdiği dijital gösterge paneli de bu araçta karşımıza çıkan bir öteki teknolojik ekran oluyor.

Aracın Avrupa için siparişleri, önümüzdeki aydan itibaren alınmaya başlayacak.Aracın satış fiyatı 95 bin eurodan başlayacak.

Başa dön tuşu