Audi, E-Tron Modellerinin Menzilini Artırmayı Planlıyor

Lüks araba bölümünde epeyce savlı olan Alman araba üreticisi Audi, geçtiğimiz sene içerisinde tanıtılan Audi E-Tron modellerinin güç aktarma organlarında bir güncelleme yapmaya karar verdi. Şirketin birinci tam elektrikli SUV modeli olan E-Tron, çeşitli donanım ve yazılım güncellemeleri alacak. Audi, E-Tron modellerinin Amerikan versiyonlarının güç aktarma organlarını güncelleyecek.

Audi, E-Tron modellerinin Avrupa versiyonlarının güç aktarma organlarını güncelleyerek arabanın daha fazla menzil kat edebilmesini sağlamıştı. Mühendisler, akü kapasitesinin kilidini bir tık daha üst çekmenin hiçbir ziyanı olmayacağını anlamıştı ve 95 kilowatt saatlik ünitenin kapasitesini 83,6’dan 86,5’e yükselterek arabanın daha uzun uzaklıklar boyunca gidebilmesine imkân vermişti.

Yenilenmiş aktarma organları, önümüzdeki sene E-Tron’un Amerikan versiyonuna da geliyor

Audi E-Tron modelinin batarya kapasitesini artıran şirket, tıpkı vakitte arabada verimliliği artıracak kimi geliştirmeler de yaptı. Audi, arabanın fren sistemini baştan aşağı yeniledi ve güç aktarma organlarını da elden geçirdi. Bir art bir de ön motora sahip arabanın ön motoru artık olağan sürüş modundayken devreden büsbütün çıkıyor ve gereksinim olana kadar devreye girmiyor.

Tamamen elektrikli SUV modelinin Avrupa versiyonunda verimliliği artıran Audi, tıpkı güncellemeyi Amerika pazarı için de yapmayı planlıyor. Güncellenmiş aktarma organına sahip Audi E-Tron modellerinin ise önümüzdeki sene içerisinde Amerika pazarındaki yerini alması bekleniyor. Şirketin Avrupa pazarında sattığı araçlara sunduğu geliştirmeleri Amerika pazarındaki araçlarına daha geç sunacak olmasının sebebiyse bilinmiyor.

Şirket, arabaya 25 kilometrelik bir kapasite dayanağı sunduğunu belirtmişti. Raporlara nazaran Audi E-Tron’un menzili, yeni güncelleştirmelerlle birlikte 436 kilometreye kadar yükseldi. Şirket, E-Tron modellerini güncellemiş olsa da fiyatlarda bir değişiklik yapmadı. Amerika pazarındaki modellerin güncellenme tarihininse 2020 başı olduğu düşünülüyor.

Başa dön tuşu