Audi Q9 ve Yeni TT Hakkında Bazı Bilgiler Ortaya Çıktı

Bildiğiniz üzere Alman otomotiv devi Volkswagen kümesinin bir markası olan Audi, genellikle premium araç segmentinde yer alan pek çok farklı araba üretiyor. Şirketin bilhassa Q serisi, müşteriler tarafından yakından takip ediliyor. Yakın gelecekte her segmentten araba üretmesi beklenen otomotiv devi hakkında ortaya çıkan yeni bir haber, yeni Audi Q ve TT modellerinin yolda olduğunu söylüyor.

Bir Alman araba mecmuası olan Auto Bild tarafından bildirilenlere nazaran şirket, pek çok kişinin merakla beklediği yeni modellerini gelecek yıl sonuna kadar tanıtacak. Bu noktada uzun vakittir beklenen Audi Q9, 2020'nin sonlarına yanlışsız; dört kapılı yeni Audi TT ise 2021 yılında görücüye çıkarılacak. Auto Bild’in araç hakkında verdiği bilgilerse ne yazık ki bundan öteye gitmiyor.

Audi Q9; BMW ve Mercedes'e meydan okumak için geliyor:

Önceki spekülasyonların bilakis Auto Bild, yeni Audi Q9’un BMW X7 ve Mercedes-Benz GLS’ye meydan okumak için daha büyük ve daha lüks bir SUV olarak geleceğini belirtiyor. Hatta aracın 592 beygir gücünde (441 kW) bir RS performans versiyonu bile olabileceği söyleniyor.

Audi TT’ye gelecek olursak Auto Bild, yeni TT'nin tasarım noktasında önceki versiyonların dört kapılı tasarım ile harmanlanacağını söylüyor. Bu aracın 2021 yılının sonundan evvel A3 Sportback ve A5 Sportback’in yerini alacağı da tez ediliyor. Yayınlanan habere nazaran Audi TT sedan, çamurluk ve tavan üzere dizaynlarla özgün Audi Quattro’yu hatırlatıyor.

Mevcut kuşak sona erdikten sonra TT'nin artık coupe ve roadster olarak kullanılamayacağı kestirim ediliyor. Alman otomotiv devinin yeni modellerinde nasıl bir tasarım tercih edeceğini ve araçlarda ne cins donanım özellikleri sunacağını görmek içinse ne yazık ki biraz daha beklememiz gerekiyor. Bu noktada Audi Q9’un en azından 2020 yılının sonlarından evvel tanıtılmayacağını da söyleyebiliriz.

Başa dön tuşu