Bağımsız Arka Süspansiyona Sahip 2021 Chevy Tahoe Tanıtıldı

Chevrolet, tanınan SUV’si Suburban'ın çabucak altına konumlandırdığı Tahoe’nun yeni modelini gün yüzüne çıkardı. Şoförlerin daha büyük bir modele geçmek zorunda kalmayacağı kadar genişleyen 2021 Chevy Tahoe, 6.7 inç kadar uzadı. Ayrıyeten dingil aralığı de selefine nazaran 4.9 inç daha uzun.

Ford Expedition ve öteki tam boyutlu SUV modelleri uzun vakit evvel IRS, yani bağımsız art süspansiyon sistemine geçiş yapmıştı. Nihayet bu modaya ayak uyduran 2021 Chevy Tahoe da taşıma ve sürüş kalitesini değerli ölçüde artıracak bir IRS ile geliyor.

Yeni Chevy, 3.0 litrelik Duramax turbodizel motor seçeneği ile geliyor

2021 Tahoe’ya isteğe bağlı olarak, Chevrolet Silverado'da olduğu üzere 277 beygir güç ve 460Nm tork üreten 3.0 litrelik Duramax turbodizel motor seçeneği eklendi. Standart olarak gelen 5.3 litrelik V8 motor ise 355 beygir güç ve 383Nm üretiyor. Ek olarak, 420 beygir güç ve 460Nm tork üreten 6.2 litrelik V8 de evvelkiler üzere motor seçenekleri ortasında yer almaya devam ediyor. 

2021 Chevy Tahoe’nun içine geçtiğimizde hem konfor hem de teknoloji manada büyük bir yükseltmeyle karşılaşıyoruz. Suburban üzere standart olarak 10 inç dokunmatik ekranlı bilgi-eğlence sistemine sahip olan SUV, gösterge panelindeki isteğe bağlı 8 inç dijital ekran ve 15 inç baş üstü ekran üzere opsiyonlarla geliyor. Ayrıyeten dilek eden müşteriler art koltuklar için 12 inç boyutunda dokunmatik bilgi-eğlence ekranlarını da tercih edebilecekler. 

2021 Chevy Tahoe, LS, LT, RST, Z71 olmak üzere dört farklı varyantta satışa sunulacak. Araçta standart olarak gelen çarpışma uyarısı ve yaya algılamalı otomatik acil durum freni üzere kimi şoför takviye teknolojileri bulunuyor. Otomatik şerit muhafaza sistemi ve adaptif cruise control üzere tanınan teknolojileri isteyen müşteriler ise ekstra fiyatları gözden çıkarmak zorunda.

Chevrolet, 2021 Tahoe’nun 2020’nin ortalarında yollara çıkacağını söyledi; lakin fiyatlandırma konusunda şimdi bir bilgi vermedi. Buna karşın hem fiyat hem de yakıt ekonomisi tarafındaki ayrıntıların kısa müddet içinde belirli olması bekleniyor. 

2021 Chevy Tahoe'nun başka fotoğraflarına aşağıdan göz atabilirsiniz:

Başa dön tuşu