Banaz Ankara’da da Kazandı

Shell Helix 2021 Türkiye Ralli Şampiyonası ikinci yarışı olan 47. Hitit Rallisi, BC Vision Motorsport ekibinden Buğra Banaz-Gürkan Menderes takımının zaferi ile sonuçlandı. Eskişehir’den sonra Ankara’da da birincilik kürsüsüne çıkan Banaz’ın ekip arkadaşları Burak Çukurova-Vedat Bostancı ikinciliği elde ederken, Castrol Ford Team Türkiye’den Ümit Can Özdemir-Batuhan Memişyazıcı da yarışı üçüncü sırada tamamladılar. Rallinin Ekipler Birincisi BC Vision Motorsport olurken, Markalar Birincisi ise Castrol Ford Team Türkiye oldu.

03 Temmuz Cumartesi günü Bilkent Otel önündeki start seremonisi ile başlayan rallide, 74 grup iki gün boyunca Kahramankazan’daki 6 özel etapta kıyasıya bir çaba sergiledi. 04 Temmuz Pazar günü Bilkent Otel’deki finiş podyumunda düzenlenecek ödül merasimi ile sonra eren tertipte, İki Çeker ve Sınıf 4 te Fiat Motorsporları grubundan Fatih Kara-Bilge Ayan birinciliğin sahibi oldu. Sınıf N’de GP Garage’dan Cem Alakoç – Buyruk Şahin, Sınıf 3’te Castrol Ford Team Türkiye’den Erol Akbaş-Egemen Dural, Sınıf 5’te Clio Rally Trophy Turkey’den Çağlayan Çelik-Ufuk Uluocak birincilikleri paylaşan gruplar oldular.

35 yaş üzeri klasik ralli arabalarına açık historic klasmanında Üstün Üstünkaya-Kerim Tar birinciliği kazanırken ve Castrol Ford Team Türkiye’den Okan Tanrıverdi-Sevilay Genç Şevki Gökerman Ralli Kupası’nı birinci sırada tamamlayan grup oldular.

Kaynak: (BHA) – Beyaz Haber Ajansı

Başa dön tuşu