BMW, Devasa Izgaraların Beğeniyle Karşılandığını Söyledi

BMW'nin eser idaresi departmanının başındaki isim olan Peter Henrich, Autocar ile yaptığı röportajda, Alman markanın yeni tasarım lisanına dair kıymetli açıklamalarda bulundu.

BMW'nin tasarım işvereni Adrian van Hooydonk liderliğindeki takım tarafından dizayn edilen büyük böbrek ızgaralarının birtakım olumsuz reaksiyonlara karşın ekseriyetle müspet geri dönüşler aldığını tabir eden Henrich, “Bu uzun vadeli muvaffakiyet için çok değerli. BMW müşterileri, güçlü karaktere sahip araçlardan korkmuyorlar. Bu yüzden daha güçlü ve daha yiğit bir dizayna odaklanmaya karar verdik” biçiminde konuştu.

BMW: Büyük böbrek ızgaralar beğeniliyor

“Adrian van Hooydonk ve tasarım takımı bu karakteri tasarlama ve tanımlamada kusursuz bir iş çıkardı. Alınan geri bildirim çok olumluydu” diyen Henrich, “X7 birinci tanıtıldığında beşerler şöyle dedi: 'Böbrek ızgarası ne kadar da büyük?' Lakin müşteriler hiç bu türlü reaksiyon vermedi ve arabayı çok sevdiler” sözlerini kullandı.

Fakat soru şu: BMW’nin bu mert tasarım anlayışı, 5 Serisi gibi daha muhafazakar dizaynlara sahip modellere uygulanacak mı? Henrich, her modelin kendine mahsus bir karaktere sahip olmasının kıymetli olduğuna inanıyor.

“Bazı modeller farklı iletiler taşıdıkları için başkalarından daha dışa dönük ve yavuz olabiliyor” diyen Henrich, markanın çatısı altındaki tüm modellerde bu tasarım çizgisinin olmayabileceğini söylüyor. Henrich ayrıyeten iNext, i4 ve iX3'teki ızgaraların değiştirileceğini de doğruladı.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu