BMW M2 Gran Coupe İçin Hazırlanan Yenilikçi Tasarım

Geçtiğimiz günlerde resmi duyurusu yapılan ve büsbütün yeni bir model olan BMW 2 serisi Gran Coupe, sedan gibisi 4 kapıyla ve enine gerçek 4 silindirli bir motorla geliyor. Bugüne kadar BMW’de çok görmeye alışık olmadığımız bir biçimde M2 Gran Coupe, önden çekiş sistemine sahip bir araç olacak.

Gelecekteki M2 Gran Coupe'nin neye benzeyeceğini görmek isteyen sanatçı Aksyonov Nikita, BMW’nin performans serisi otomobillerinin bir dizaynını oluşturdu. Gelin bu dizayna daha yakından bakalım.

M2 Gran Coupe, sedan mimarisine dayanmıyor:

2 serisi Gran Coupe, 2 serisi Coupe mimarisine dayanmıyor. Bunun yerine X1 ve X2 üzere SUV modellerinde olan platforma dâhil oluyor. 2 serisi Gran Coupe’nin motorları dâhil olmak üzere birçok bileşeni X1 ve X2 modellerinden gelecek.

228i modeli, 228 beygir güce sahip 350 Nm tork güç üreten turbo 2,0 litre motorla gelecek. M235i ise 301 beygir gücü ve 450 Nm tork güç üreten daha güçlü bir 2,0 litre turbo motora sahip olacak. Bu motorların her ikisi de BMW'nin bilinen 8 vitesli otomatik ve AWD sistemine eşleştirilmiş.

Yeni seri, epeyce güçlü motorla gelecek:

Gelecekteki M2'ye baktığımızda güç aktarma sistemi yapılandırmasını kestirim etmek güç. Gran Coupe, klasik bir BMW araba platformundan çok bir SUV ile daha yakından bağlı olduğu için motor bölmesinde 6 ileri şanzıman için büyük ihtimalle yer olmayacak. Bu durum, M2 Gran Coupe'nin büyük olasılıkla Mercedes CLA 45 AMG formülünü izleyeceği ve çok güçlü bir 4 silindirli motor kullanacağı manasına geliyor.

Nikita’nın çizdiği görsellerde klasik BMW M formülünü görebiliyoruz. Daha büyük frenler, çamurluklar, dörtlü egzozlar ve mümkün olduğunca fazla hava yutacak halde tasarlanmış bir ön uç tampon tasarımı aracı epeyce şık gösteriyor. Bakalım BMW bu dizayna ne kadar uygun bir halde M2 Gran Coupe’yi getirecek daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu